AcasăEditorialSă vină VICTORIA cea mai importantă!

Să vină VICTORIA cea mai importantă!

A venit ziua de 5 decembrie, cea în care suflarea dinamovistă așteaptă un verdict favorabil din partea instanței.

Un verdict favorabil înseamnă o VICTORIE uriașă pentru clubul nostru, mai mult decât orice victorie pe terenul de fotbal. Este o victorie pentru viitor, este o victorie pentru a putea vorbi despre un Dinamo puternic. Ar fi o victorie împotriva celor care au dorit doar răul acestui club, împotriva celor care au vrut să falimenteze acest club, să mai obțină un ban de pe urma clubului ținut în viață de suporteri.

Decizia trebuie să vină astăzi, sunt premise că nu vom mai fi nevoiți să așteptăm, nu ne dorim o nouă amânare, ne dorim că JUSTIȚIA  dea câștig de cauza clubului împotriva intereselor meschine. De astăzi putem vorbi de revenirea clubului în elită.

Nu știm la ce ora va apărea decizia, vom urmări pe tot parcursul zilei și sperăm ca la ora 19:00 să avem motive să sărbătorim împreună! De fapt, sunt convins că așa va fi!

,,IUSTITIA OMNIUM EST DOMINA ET REGINA VIRTUTUM
(Justiția este Doamna și Regina tuturor virtuților)
Acea Doamna pe care unii tot încearcă s-o siluiască, dar în care noi ne punem speranța.
AVEM ÎNCREDERE că Luni, 5 Decembrie 2022, JUDECĂTORUL SINDIC va alege să aplice legea, iar ca urmare firească a acestei decizii, DINAMO va avea în continuare DREPTUL LA VIAȚĂ.

AVEM ÎNCREDERE că între a aplica legea și a valida scenarii scandaloase marca Fantik, JUDECĂTORUL SINDIC va alege prima opțiune și va dispune confirmarea modificării Planului de reorganizare, votat pozitiv de 97,44% dintre creditorii care au participat la Adunarea Creditorilor din data 14 Octombrie 2022.

AVEM ÎNCREDERE că între a respecta decizia luată de majoritatea creditorilor și ”lăcrămațiile” unui procent insignifiant, JUDECĂTORUL SINDIC va aplica legea și va da curs soluțiilor agreate de aceia care au ales să susțină viața, iar nu moartea unei echipe de tradiție a fotbalului românesc.

AVEM ÎNCREDERE că între dreptul la viață, propus de administratorul judiciar, PCH și administratorul special, demers susținut de majoritatea creditorilor și condamnarea la moarte, propusă cinic și fără argumente legale de nicolae badea, dorin șerdean și cornel țălnar, JUDECĂTORUL SINDIC va alege să nu curme viața Clubului DINAMO și odată cu aceasta să stârpească și efortul unic în sud-estul Europei al suporterilor uniți în Programul DDB (Doar Dinamo București), inițiat de Asociația Peluza Cătălin Hîldan.

AVEM ÎNCREDERE că între a facilita un ”fresh start”, propus de administratorul judiciar, PCH și administratorul special, demers susținut de majoritatea creditorilor și O INTRARE CU TALPA, DIRECT PE TIBIA DEJA șubrezită a lui DINAMO, JUDECĂTORUL SINDIC va alege prima opțiune și va aplica onest prevederile legale ce susțin acordarea unei șanse de redresare, atunci când este posibil, debitorilor onești.
AVEM ÎNCREDERE că între a se gândi cum să nu aplice legea – variantă propusă de nicolae badea, dorin șerdean și cornel țălnar și între a urma calea firească reglementată de legiuitor, JUDECĂTORUL SINDIC va fi înțelept și echilibrat și va alege rutina pronunțării unei soluții LEGALE.

AVEM ÎNCREDERE că JUDECĂTORUL SINDIC a înțeles că are de-a face cu două scenarii distincte: primul, cu TRECUT ȘI VIITOR, propus de administratorul judiciar, PCH și administratorul special, susținut de majoritatea creditorilor, care a urmărit SALVAREA CLUBULUI și cel de-al doilea, FĂRĂ VIITOR care a urmărit secătuirea și falimentarea clubului.
AVEM ÎNCREDERE că JUDECĂTORUL SINDIC va alege primul scenariu, legiuitorul conferindu-i doar posibilitatea de a alege variantele LEGALE.

AVEM ÎNCREDERE că între a crește încrederea în justiție și a se asocia cu numele unor personaje extrem de controversate, JUDECĂTORUL SINDIC va aplica legea și va face ONOARE JUSTIȚIEI.
AVEM ÎNCREDERE CĂ JUDECĂTORUL SINDIC VA ALEGE CA ÎN ISTORIA CLUBULUI DINAMO, HOTĂRÂREA SA SĂ FIE AMINTITĂ LA LOC DE CINSTE, CA UNA CARE A DAT VIAȚĂ, iar nu ca una care a curmat viața Clubului Dinamo și odată cu aceasta și visul a zeci de mii de suporteri, care au dovedit că sunt dispuși la sacrificii și eforturi suprapomenești, pentru ca ISTORIA LUI DINAMO SĂ CONTINUE!” a fost mesajul DDB

loading...
Articolul precedent
Articolul următor
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare