Sa terminam cu teoriile lipsite de logica

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo nu traverseaza cea mai buna perioada in campionat, am pierdut doua meciuri la rand si sunt motive de ingrijorare.

Dupa meciul cu Fcsb, castigat de Dinamo cu 2-1, echipa noastra nu a mai fost la acelasi nivel. Cu Gaz Metan si mai ales cu Academica Clinceni, am aratat rau, chiar foarte rau in multe momente. Defensiva a fost de nerecunoscut in anumite momente, greseli copilaresti, erori nefortate. In atac, suntem teribil de slabi, nu am marcat niciun gol si mai rau, ne cream extraordinar de greu ocazii de poarta. Ne place sau nu, absenta lui Nistor se simte. Avem multe minusuri in echipa si Uhrin nu pare nici el cel mai inspirat antrenor in momentul de fata, se intampla ceva si in vestiar, este destul de limpede.

Din pacate, sunt si fani dinamovisti care neaga realitatea, am vazut comentarii, care spuneau ca de fapt Dinamo a dat meciul Clinceniului in campionat, astfel incat sa castigam noi in Cupa, obiectivul despre care se discuta aproape exclusiv. Sa nu uitam ca si dupa meciul de la Medias, erau persoane care spuneau ca de fapt Dinamo a cedat meciul, astfel incat Viitorul sa nu mearga in play-off.

Terminati cu teoriile conspiratiei, ca nu este cazul, pur si simplu suntem slabi si nu facem nimic altceva decat sa negam realitatea. Nu a fost niciun blat, pur si simplu am jucat foarte prost si cred ca ar trebui sa acceptam realitatea. Jucam slab de cand a inceput campionatul, suntem echipa care a pierdut cu 12 dintre cele 13 echipe participante in campionat, asta pentru ca suntem carne de tun in deplasare. Daca ne vom califica maine in semifinale, asta nu inseamna ca se confirma teoria blatului.

Ar trebui sa fim ceva mai preocupati sa sustinem echipa, mai ales maine seara, intr-un meci extrem de important. Meciul se joaca pe stadionul Dinamo, de la ora 20:00, vremea se anunta frumoasa, este obiectivul care ne ofera si noua sperante ca ne putem bate pentru un trofeu. Vineri seara pot intelege asistenta de cateva sute de fani, dar maine cred ca este cazul sa ne mobilizam putin.

Abonamentele achizitionate pentru sezonul 2019 – 2020 sunt valabile in Cupa Romaniei.

Copiii pana in 14 ani, inclusiv, au acces gratuit, pe baza biletelor cu valoare 0, disponibile la casele de bilete, si insotiti de un adult.

PRETURI

Peluza Catalin Hildan: 10 Lei

Peluza SUD: 10 Lei

Peluza Academica Clinceni: 10 Lei

Tribuna II: 20 Lei

Tribuna I (sectoare 1+2): 30 Lei

VIP (sectoare 3,4,5,6): 40 Lei

PROGRAM VANZARE

Program vanzare online: 27 februarie – 3 martie

Program case bilete

Marti, 3 martie

Stefan cel Mare: 11:00 – 20:00

Barbu Vacarescu: 16:00 – 20:00

Calea Floreasca: 16:00 – 20:00

loading...

Lasă un răspuns