Să scriem cu guma

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Frustrare, umilință, neputință, teamă de viitor, sunt sentimentele care ne încearcă în aceste momente, cred avem cu toții nevoie de o resetare a psihicului înainte de a ne gândi la viitor.

„Scriem istorie” spunea Sorin Colceag în urmă cu câteva zile, prefațând rușinea de la Craiova, pătăm istoria ar fi termenul corect după ceea ce s-a întâmplat aseară. Cred că înainte de a scrie ceva trebuie să învățam să ștergem din memorie trecutul apropiat, altfel nu vom reuși să învățam să facem lucrurile corect.

Jucătorii lui Dinamo sunt debusolați, demoralizați, dezorganizați, moralul și încrederea în forțele proprii lipsesc cu desăvârșire. Antrenorul interimar al lui Dinamo este depășit de moment și de greutățile prezentului.

Înainte de a vorbi despre tactică, așezare, sisteme de joc sau valoarea individuală a jucătorilor, trebuie să scriem repede cu GUMA , să ștergem efectiv din memoria tuturor criza teribilă prin care trecem. Nu vei căștiga NICIODATĂ atâta timp cât nu crezi poți obține victoria. Cu toții ne așteptam ieri ca oltenii mature cu echipa noastră și exact acel lucru s-a întâmplat. Pentru ne-am pierdut încrederea și speranța în aceasta echipă. Dacă noi le-am pierdut, îmi dau seama ce este în mintea și în inima jucătorilor.

Este nevoie de o schimbare puternică ACUM, de cineva care ne redea SPERANȚĂ. Abia apoi putem trece la următorul nivel și putem spera la mai mult. Acum nu ai nevoie peticești moralul nu mai poate fi peticit, este necesar mult mai mult. O schimbare majoră de care și noi și echipa avem nevoie. Cred Mircea Rednic poate aduce acea schimbare, atât de moral cât și în jocul echipei.

Hai DINAMO!

loading...

Lasă un răspuns