AcasăStiri DinamoSa inceapa balul !!!

Sa inceapa balul !!!

Azi la ora 19:00 pe stadionul din Stefan Cel Mare, Dinamo disputa primul meci din 2016 in compania echipei FC Botosani, o partida care la prima vedere pare accesibila insa probleme de lot cu care echipa noastra se confunta, mareste semnificativ gradul de dificultate al partidei. Iata echipa propusa de Radio Dinamo1948: Cerniauskas-Hanca-Marc-Mevlja-Olteanu-Ekeng-Palic-Rotariu-Batin-Leo-Gnohere.

In cazul unei victorii in meciul din aceasta seara coroborat cu cateva surprize care s-au produs etapa asta (Viitorul-CSMS Iasi 1-2 si Astra-CFR 2-2), echipa noastra ar urca pana pe locul 2 acumuland 44 de puncte fiind doar la 3 puncte de primul loc ocupat de Astra (47 de puncte).

 

Dinamo a fost foarte activa pe piata transferurilor in aceasta pauza de iarna, iar Mircea Rednic ne dezvaluie ca a avut un colaborator de mare incredere, acesta fiind fiica lui Luana. Antrenorul dinamovist a declarat: „Eu aleg fotbaliştii. Luana are licenţă de vreun an şi jumătate în Belgia. Dar, repet, eu aleg jucătorii. Sînt sigur că toţi cei care au venit în această iarnă, 9 la număr, vor aduce un plus şi randamentul va fi mai bun decît al celor plecaţi.”

Diseara avem meci !!! Ne vedem pe stadion !!!

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare