Sa continuam parcursul perfect!

CS DinamoEditorialStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo revine in Liga Nationala dupa succesul fantastic de miercuri seara din Champions League.

Dinamo a invins categoric echipa daneza GOG, o contracandidata la calificarea in faza urmatoare, o adevarata demonstratie de forta a baietilor nostri, care au controlat de la un capat la celalalt meciul.

Spuneam inainte sa inceapa luna septembrie, ca este o luna de foc, dar baietii s-au descurcat admirabil. Dinamo este neinvinsa si singurul pas gresit, daca ii putem spune asa, a fost egalul din Elvetia cu Kadetten. Dinamo este singura echipa din Liga Nationala care are punctaj maxim dupa primele patru runde.

Luna septembrie poate fi una perfecta pentru echipa noastra in cazul in care vom invinge astazi in sala Dinamo pe Dunarea Calarasi, de la ora 15:30. Calarasenii nu se pot lauda cu un start prea bun de sezon, au doar 4 puncte dupa 4 runde, dar in ultima etapa au invins categoric pe teren propriu pe Potaissa Turda, o echipa ce avea pana atunci punctaj maxim. Dupa cum stim deja, calarasenii se mobilizeaza atunci cand ne intalnesc si vom avea cu siguranta un meci destul de greu, mai ales ca ritmul in acest start de sezon a fost unul infernal.

Prezent ieri in studiul Radio Dinamo1948, Daniel Georgescu a spus ca astazi este posibil sa il vedem la lucru cateva minute si pe Iman Jamali, interul venit de la Veszprem, acesta s-a refacut dupa accidentare si poate evolua,dar nu va fi fortat. Dupa meciul de miercuri seara, partida in care Jamali a fost pe banca, Constantin Stefan ne-a declarat ca l-a tinut acolo pentru a incepe sa se acomodeze cu atmosfera, cu baietii. Jakov Vrankovic nu poate evolua momentan, dar probabil in curand si interul croat va putea intra in teren.

Meciul din aceasta dupa-amiaza va putea fi urmarit si pe TVR 1

O noua reprofilare pentru derby?!

CHAMPIONS LEAGUE! 

Astazi se joaca doua meciuri din grupa noastra din Champions League. Wisla Plock primeste vizita lui Kristianstad, singura echipa care nu a obtinut niciun punct pana acum, iar Kadetten primeste vizita lui Chekhovskie. Indiferent de rezultate, Dinamo va ramane lider in grupa, cu 5 puncte (se acorda doua puncte la victorie). Competitia ia o mica pauza si Dinamo revine la jumatatea lunii octombrie.

Dinamo are doua meciuri consecutive in deplasare, prima in Rusia pe 12 octombrie la Medvedi, iar pe 20 octombrie, Dinamo termina turul cu o deplasare de foc in Polonia, la Plock. Intre cele doua meciuri, Dinamo are si derby-ul cu Steaua, pe data de 16 octombrie.

loading...

Lasă un răspuns