S-a stabilit data disputarii urmatorului meci

Stiri DinamoStiri Liga I

Scris de:

Liga Profesionista de Fotbal a anuntat astazi programul rundei cu numarul 8 din Liga I, partida ce se va disputa la jumatatea lunii septembrie. 

Echipa noastra are pauza doua saptamani, jucatorii au liber pana miercuri, cand vor reveni la antrenamente, speram noi si cu cateva noutati la nivel de lot. Astazi insa LPF a anuntat programul rundei urmatoare, in care Dinamo are un meci extrem de important.

 Echipa noastra nu isi permite pasi gresiti in disputele de pe teren propriu, mai ales daca ne gandim la parcursul din deplasare. Dinamo va intalni pe Astra Giurgiu, echipa ce si-a schimba antrenorul ieri, Gigi Multescu revine din nou in Stefan cel Mare, din postura de adversar. 

Vineri, 14 septembrie: Ora 18.00 Concordia Chiajna -Sepsi Sf Gheorghe
Ora 21.00 Dinamo 1948 Bucuresti -Astra Giurgiu

Sambata, 15 septembrie: Ora 15.00 Dunarea 2005 Calarasi – FC Botosani
Ora 21.00 Gaz Metan Medias – U Craiova 1948 CS

Duminica, 16 septembrie: Ora 18.00 FC Voluntari – CSM Politehnica Iasi
Ora 21.00 CFR 1907 Cluj – FCSB

Luni, 17 septembrie: Ora 21.00 FC Viitorul – FC Hermannstadt

Am avut si un program destul de dificil, dar vor veni si meciuri in care vom acumula puncte. Vom pune lucrurile la punct si vom da mai mult. Important este sa nu mai primim atat de usor goluri. Imi doresc ca pe viitor sa avem jucatori de la Dinamo la loturile nationale. Pauza vine bine, avem nevoie de timp pentru a regla lucrurile. Sper ca din etapa viitoare sa aratam altfel. Pana la urma, obiectivul nostru este calificarea in play-off si incercam sa tinem pasul. Eu cred ca vom arata din ce in ce mai bine

loading...

Lasă un răspuns