Rufo Collado a rabufnit: “Ne simtim atacati”

Stiri Dinamo

Scris de:

Directorul sportiv al lui Dinamo, Rufo Collado, a rabufnit in presa dupa articolele din presa, in care s-a discutat despre provenienta banilor si situatia per ansamblu a echipei:

„Sunt multe greutati in tara. Noi functionam lucrand din umbra, doar muncind, nu ne intereseaza inventiile presei, nici interesele fara fundament din terte parti care ne vorbesc de rau echipa sau pe noi.” a spus Rufo pentru Prosport.

Daca crede ca exista influente din exterior: “Da, sunt absolut convins. Ne simtim atacati, dar chiar si de alte echipe si cred ca e lipsa de respect. Nu vorbesc despre Anamaria (n.r. Anamaria Prodan) pentru ca este o relatie cordiala intre Hermannstadt si Dinamo. Eu cred ca ea nu a vrut sa zica ce a spus. Bine, dar relatia noastra este buna si nu a vorbit de rau de noi, din cate stiu.

E mentalitatea romaneasca. Pe noi teatrul si circul ne lasa indiferenti, noi continuam sa muncim. E adevarat ca e multa invidie pe munca noastra, pe echipa pe care o construim si noi suntem foarte mandri de echipa noastra si cel mai important pentru noi sunt suporterii nostri, pentru ca nu trebuie sa uitam ca datorita fanilor nostri, echipa mai e in viata.

Noua ne este foarte greu sa intelegem aceasta mentalitate pe care o aveti aici. Noi venim dintr-o alta mentalitate, foarte diferita, mult mai profesionista si ne e greu de inteles cum toata lumea isi da cu parerea liber despre de unde vin banii, de cine suntem si altele.

Da, o tara democratica, dar noi, dupa cum ti-am spus, am venit sa muncim. Ne sunt indiferente presiunile unor terte persoane, pentru ca si eu, inclusiv, am fost protagonistul unei inventii cu Cosmin Contra, total false. Mie imi sunt indiferente inventiile. Si noua. Noi nu am facut decat sa muncim din spate si vom continua sa o facem pentru a imbunatati echipa. Sunt invidii, presiuni politice, presiuni ale impresarilor, media, dar noua ne sunt indiferente. Cel mai important e sa cream o echipa, o structura care sa o faca pe Dinamo mult mai mare”, a spus Rufo Collado pentru aceeasi sursa.

loading...

Lasă un răspuns