AcasăStiri DinamoRomera:"Va fi un meci dificil"

Romera:”Va fi un meci dificil”

   Fundasul dreapta dinamovist, Romera Navarro, a prefatat, intr-o conferinta de presa organizata astazi la Saftica, meciul pe care echipa noastra urmeaza sa il dispute maine seara, in compania Astrei Giurgiu.

 „Ştim că va fi un meci dificil, Astra este o echipă foarte puternică. Nu este într-o poziţie perfectă în clasament, dar nici noi nu suntem, aşa că va fi o partidă foarte importantă. Punctele sunt importante pentru ambele echipe şi trebuie să luptăm să le câștigăm. Dacă i-am învins o dată putem să o facem din nou, dar nu e important la ce diferenţă de goluri, sunt mai importante cele trei puncte în clasament.

Întotdeauna când o echipă nu are rezultate bune câteva meciuri, fanii vin în număr mai mic la stadion. Noi trebuie să jucăm mai bine şi suporterii vor reveni când vom obţine rezultate mai bune pentru că iubesc Dinamo.

În vestiar este o atmosferă foarte bună. Cred că e cea mai bună de când sunt aici, avem relaţii foarte bune toţi coechipierii, nu avem probleme”

Întrebat despre concurenţa cu noul transfer, Luca Ceccarelli, Romera a declarat: „Cred că este bine pentru echipă să fie concurenţă, îmbunătăţeşte calitatea echipei. Îi voi spune bun venit şi îi voi ura tot ce e mai bun. Poate juca şi ca fundaş central. Dar e bine şi pentru mine, mă va împinge şi pe mine, îmi voi îmbunătăţi jocul şi va fi bine şi pentru Dinamo”.

 

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare