AcasăStiri DinamoRomario, om de baza

Romario, om de baza

Dinamo a adus zece jucători în această iarnă, printre care Eric Bicfalvi, Ekeng și Romario Kortzorg fiind printre cele mai rasunatoare nume.

Dintre fotbaliștii aduși de formația dinamovistă, Romario Kortzorg este cel care l-a impresionat cel mai mult pe Mircea Rednic. Antrenorul roș-albilor e mulţumit de randamentul arătat de Romario Kortzorg și l-a lăudat pe acesta.

„Romario vine după o accidentare. El a sosit accidentat când a semnat cu Dinamo, dar suntem mulţumiţi de ceea ce arată. Va deveni în scurt timp jucător de bază al echipei, are calitate”, spune Rednic despre Romario.

În vârstă de 26 de ani, mijlocașul lateral a venit din postura de jucător liber de contract, după ce a plecat de la ASA Tg. Mureș. Pentru echipa noastra, Romario a jucat patru meciuri și nu a marcat niciun gol.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare