Ritm infernal: Programul rundelor următoare pentru Dinamo

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo are un program infernal în 2022, meciuri foarte grele rămase de disputat în sezonul regulat.

Echipa noastră are mâine un prim meci la Pitești, iar duminica viitoare o întâlnim pe teren propriu pe Fcsb, în derby-ul campionatului românesc, un derby care nu ne găsește în cea mai bună situație în clasament.

LPF a anunțat în această seară programul rundelor următoare din campionat, în care Dinamo partide grele, 7 zile urmează să întâlnim trei echipe puternice ale campionatului, cu două deplasări foarte lungi, la Botoșani și Arad:

Etapa a 24-a

Vineri, 4 februarie

Ora 17.00 CS Mioveni – FC Voluntari

Ora 19.55 Gaz Metan Mediaș – FC Rapid

Sâmbătă, 5 februarie

Ora 14.30 UTA Arad – Sepsi OSK Sf. Gheorghe

Ora 17.00 FC Farul Constanța – Chindia Târgoviște

Ora 19.55 Universitatea Craiova – FC CFR 1907 Cluj

Duminică, 6 februarie

Ora 14.30 FC Argeș – Academica Clinceni

Ora 19.55 FCSB – FC U Craiova 1948

Luni, 7 februarie

Ora 19.55 FC Botoșani – FC Dinamo

Etapa a 25-a

Marți, 8 februarie

Ora 15.00 Sepsi OSK Sf. Gheorghe – Gaz Metan Mediaș

Ora 17.30 FC CFR 1907 Cluj – UTA Arad

Ora 19.55 FC Voluntari – FC Rapid

Miercuri, 9 februarie

Ora 15.00 Chindia Târgoviște – FC Argeș

Ora 17.30 CS Mioveni – FC Farul Constanța

Ora 19.55 Academica Clinceni – FCSB

Joi, 10 februarie

Ora 17.30 FC U Craiova 1948 – FC Botoșani

Ora 19.55 FC Dinamo  – Universitatea Craiova

Etapa a 26-a

Vineri, 11 februarie

Ora 19.55 FC Rapid – Sepsi OSK Sf. Gheorghe

Sâmbătă, 12 februarie

Ora 14.00 FC Farul Constanța – FC Voluntari

Ora 19.55 Gaz Metan – FC CFR 1907 Cluj

Duminică, 13 februarie

Ora 14.30 FC Argeș – CS Mioveni

Ora 17.00 UTA Arad – FC Dinamo

Ora 19.55 FCSB – Chindia Târgoviște

Luni, 14 februarie

Ora 17.00 FC Botoșani – Academica Clinceni

Ora 19.55 Universitatea Craiova – FC U Craiova 1948

,,Toate forţele sunt direcţionate pentru a face o echipă care să ne permită să ieşim din această situaţie”

Florin Răducioiu a revenit în această iarnă la Dinamo și noul team-manager al clubului este extrem de implicat în viața echipei.

Acesta a fost prezent alături de Flavius Stoican la conferința de presă susținută înainte de partida Argeș-Dinamo, de mâine seară.

Florin Răducioiu a transmis prin intermediul paginii oficiale de facebook un mesaj suflării dinamoviste:

„De suporteri am avut şi vom avea întotdeauna nevoie. Suntem încrezători! Toate forţele şi entuziasmul nostru sunt direcţionate pentru a face o echipă care să ne permită să ieşim din această situaţie complicată!”, este mesajul noului team manager Florin Răducioiu, transmis către toată suflarea dinamovistă.

După antrenamentul programat la ora 16:00, în cantonamentul de la Săftica, echipa noastră va pleca spre Pitești, cu autocarul, urmând să rămână peste noapte la Hotel Ramada.

Florin Răducioiu: ,,Eu nu vorbesc prea mult, după două săptămâni, știți foarte bine situația noastră, știți că ne-a plecat un jucător important, știți detaliile, avem un meci într-adevăr important pentru noi, este primul meci din acest an și evident că vom încerca să câștigăm, ne trebuie puncte.

Nu căutăm scuze, avem probleme de efectiv, sunt încrezător, sunt convins că Flavius va face o treabă bună, suntem într-o situație dificilă și vom reuși toți împreună, staff, conducători, suporteri, la care vreau să le adresez un mesaj de încredere să aibă în noi, în ceea ce încercăm să facem. Iubirea lor necondiționată, avem mereu nevoie de ei.

Suntem increzători, eu încerc să conlucrez cât mai eficient, să fac o echipă competitivă în acest scurt timp, avem puține zile până la finalul de mercato, tot entuziasmul nostru este direcționat pentru a face o echipă care să ne permită să ieșim dintr-o situație complicată. Sunt convins că se vor ambiționa pentru a câstiga meciuri”, a declarat team-managerul la conferinta de presă.

loading...

Lasă un răspuns