AcasăStiri DinamoRicardo Grigore pleacă de la Craiova

Ricardo Grigore pleacă de la Craiova

Ricardo Grigore pleca de la Dinamo odată cu retrogradarea echipei și spera că va avea parte de un nou început la U Craiova.

Ricardo Grigore, fostul internațional U21, nu a convins în Bănie în prima parte a campionatului, iar Adrian Mititelu nu va mai activa clauza pentru un transfer definitiv.  Rici Grigore a fost împrumutat în vara trecută de U Craiova 1948 de la Dinamo pentru un sezon în schimbul sumei de 25.000 de euro.

Ricardo Grigore nu va mai continua la Craiova în a doua parte a sezonului. Jucătorul a ajuns la un acord cu clubul oltean pentru încetarea acordului, după cum a anunțat echipa lui Mititelu:

,,Ricardo Grigore și au ajuns la un acord privind încetarea contractului.
Clubul îi mulțumește lui Rici pentru tot efortul depus în prima parte a sezonului și îi urează mult succes în următoarea provocare.”, a transmis clubul oltean.

Rămâne de văzut ce se va întâmpla cu Ricardo Grigore, dacă se pune problema ca el să revină la Dinamo în această iarnă.

PAUZA DE FOTBAL!

Mâine ar fi trebuit să se dispute al treilea meci de pregătire al echipei noastre din această iarnă.

După cum tot auzim clișeul clasic, ”iarna și-a intrat în drepturi” în București în ultimele ore și vremea nu se va îmbunătăți, va ninge în continuare astăzi și mâine, astfel că meciul s-ar fi disputat în condiții prea grele și riscul nu se merită, mai ales că este vorba de un teren sintetic, cel de pe ,,Prefabricate”. Astfel, băieții continuă antrenamentele și rămâne de văzut dacă acest meci va fi reprogramat la o dată ulterioară, ori pur și simplu se va trece peste.

Pentru Dinamo urmează meciuri de pregătire împotriva a două echipe din liga secundă, este vorba despre CSM Slatina și Gloria Buzău, două teste interesante, cu echipe din zona noastră de clasament. Meciul cu Slatina, programat pe 1 februarie, urmează să se joace la Buftea, acolo unde am fost prezenți la precedentele două partide, pe care le-ați putut urmări în direct la Radio Dinamo1948.

Meciul este programat la ora 12:00 și dacă totul decurge normal după cum anunță prognoza pentru următoarele zile, în care vom avea parte doar de frig începând de duminică, nu și de ninsoare, atunci meciul se va juca și noi vom fi prezenți la față locului pentru a vă oferi live meciul.

Astfel, avem un week-end liniștit, vom avea Matinal de week-end mâine dimineață începând cu ora 10:00, vă așteptăm alături de noi și rămâne să vedem Dinamo la treabă săptămâna viitoare!

21 ianuarie: CS Păulești 0-0
25 ianuarie: CSO Plopeni 1-1 
28 ianuarie: Progresul Spartac Anulat
1 februarie: CSM Slatina ora 12:00 Buftea

4 februarie: Gloria Buzău
8 februarie: Muscelul Câmpulung Elite
10 februarie: Unirea Slobozia
11 februarie: Farul Constanța
18 februarie: FC Brașov

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare