Ricardinho nu va ajunge la Dinamo

Stiri Dinamo

Scris de:

Ieri a apărut informația conform căreia Ricardinho ar putea face obiectul unui transfer la Dinamo.

Fundașul de bandă de la Voluntari nu a făcut vizită medicală cu echipa ilfoveană și nici nu s-a deplasat cu echipa în cantonament, astfel că Dinamo s-a interesat de serviciile sale, crezând că acesta nu va continua la Voluntari, deși a fost om de bază în acest sezon pentru echipa de pe podium.

Cei din Voluntari au emis un comunicat în această seară și prin vocea directorului general, Bogdan Bălănescu, au spus că jucătorul nu pleacă de la Voluntari și nu se va transfera la Dinamo:

,,Ca urmare a ultimelor informații apărute în presă, dorim să facem următoarele precizări:
1. Ricardo Jose Veiga Varzim Miranda a semnat prelungirea contractului cu FC Voluntari. Ricardinho este jucatorul echipei noastre pana la data de 30 iunie 2024 !
Prin urmare nu poate face obiectul unui transfer la Dinamo București sau la un alt club!

2. Marcelo Lopes si Ricardinho nu se afla cu echipa in pregătire din cauza unor probleme familiale. Ei au fost învoiți și se vor alătura formației noastre în urmatoarele zile, în cantonamentul din Antalya !

3. Rugăm cluburile interesate de jucătorii echipei FC Voluntari să contacteze mai întâi reprezentanții clubului și NU direct jucatorii ! Așa este normal și profesionist !
Bogdan Bălănescu- Director General- FC Voluntari” a fost comunicatul clubului ilfovean

O șansă pentru Nica

Deși zilele trecute apăruse informația conform căreia Constantin Nica va rezilia contractul cu Dinamo, acesta se află în continuare în lotul echipei.

Dinamo l-a adus doar pe Răzvan Patriche momentan pentru a acoperi postul de fundaș central, astfel că problema fundașului dreapta rămâne în continuare. La vizita medicală nu a fost prezent Constantin Nica, se credea că este tras pe linie moartă și contractul urmează să îi fie reziliat, dar acesta se antrenează în continuare cu Dinamo.

Nu știm dacă va rămâne în lot și după această perioadă de pregătire, dar momentan nu sunt alte soluții pentru postul de fundaș dreapta, el fiind singurul fundaș dreapta de meserie, acolo mai pot fi folosiți Deian Sorescu și Geani Crețu, dar primul este pe picior de plecare, iar Geani Crețu este mijlocaș la bază și nu a convins în niciun moment că poate fi o soluție pentru prima echipă pe acel post.

1.6 milioane de euro a obținut Dinamo din vânzarea lui Constantin Nica la Atalanta, în 2013

LOTUL PREZENT LA VIZITA MEDICALA!

Plamen Iliev, Mihai Eșanu, Ștefan Fara, Eduard Chioveanu

Fundași: Geani Crețu, Cătălin Carp, Marco Ehmann, Ricardo Grigore, Deniz Giafer, Răzvan Popa, Costin Amzăr, Steliano Filip, Andrei Radu

Mijlocași: Gabriel Torje, Antonio Bordușanu, Ahmed Bani, Alexandru Răuță, Claudiu Stan, Deian Sorescu, Cosmin Matei, Andreas Mihaiu
Atacanți: Mirko Ivanovski, Robert Moldoveanu

loading...

Lasă un răspuns