AcasăStiri DinamoRevine cosmarul lui Dinamo

Revine cosmarul lui Dinamo

Dinamo are un meci extrem de important sambata seara in Liga I.

Echipa noastra este obligata sa plece cu punct sau puncte de la Giurgiu, un stadion unde in ultimele doua sezoane am avut de suferit. 2-0 si 4-1 au fost infrangerile inregistrate de Dinamo.

Nu va fi usor nici de aceasta data, Astra are in continuare o echipa puternica si misiunea noastra va fi mai complicata, deoarece Denis Alibec este gata sa revina pe gazon chiar impotriva noastra.

Dan Alexa spera ca atacantul sa fie macar in lotul de 18 pentru confruntarea cu Dinamo de sambata seara, jucatorul recuperandu-se bine dupa leziunea la ligamentele genunchiului stang. Fotbalistul de 28 de ani a parasit in lacrimi terenul la meciul cu Gaz Metan (0-1), insa spune ca este mai puternic dupa ultimele ghinioane.

Denis Alibec are 8 goluri marcate impotriva lui Dinamo, in tricourile lui Astra si Fcsb. In sezonul 2015/2016 a reusit chiar un hattrick in victoria Astrei cu 4-1 din play-off, sezon in care giurgiuvenii au devenit campioni. Alibec a marcat si in sezonul trecut impotriva lui Dinamo, in ultimul meci al lui Florin Bratu ca antrenor pe teren propriu. Speram sa nu mai repete evolutiile din trecut si fundasii nostri sa ii faca fata de aceasta data.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare