AcasăEditorialRevenirea căpitanului! Ce a spus Burcă despre cuplul Josue-Patriche

Revenirea căpitanului! Ce a spus Burcă despre cuplul Josue-Patriche

Ovidiu Burcaă a surprins cu primul 11 trimis în teren în partida cu Botoșani de pe teren propriu.

A surprins în primul rând cu titularizarea atât a lui Patriche, cât și a lui Josue, ambii aflați la debut în noua ediție de campionat. Răzvan Patriche a fost jucător de bază în stagiunea trecută, când a avut și cel mai bun indice în sezonul regular, dar nu bifase niciun minut în sezonul 2023/2024. Alături de el a evoluat Josue Homawoo, un fundaș central ales și în echipa etapei după prestația de aseară.

În cadrul conferinței de presă, l-am întrebat pe Ovidiu Burcă despre debutul lui Josue și Ovidiu a fost foarte mulțumit de cuplul de fundași centrali:

,,Eu cred că Josue a făcut un meci solid, pentru fundașii centrali nu a fost un meci ușor, atunci când echipa noastră încearcă să atace, există momente de pierdere ale mingii, când te pot surprinde, au interpretat bine jocul, au fost pregătiți în tranziții, el și Răzvan au făcut un meci solid”, a spus Ovidiu Burcă în cadrul conferinței de presă.

Răzvan Patriche a fost modest la finalul partidei și spune că este doar un pas parcurs de Dinamo în calea către îndeplinirea obiectivului:

„O victorie așteptată după niște jocuri bune ale noastre, în care mereu ne-a lipsit câte ceva.. Presiunea a fost mai mult ei (n.r. Botoșani) și nu pe noi. Am făcut un pas mic pentru ceea ce ne-am propus în acest sezon. Nu contează că voi juca eu sau altcineva. Am făcut echipă bună cu Josue, nici ei nu prea și-au creat ocazii. Sperăm la sfârșit să ajungem cât mai sus, nu ne gândim la play-off, facem totul pas cu pas”, a spus Răzvan Patriche.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare