AcasăCS DinamoRevenire incredibilă la handbal! Spirit de campioni

Revenire incredibilă la handbal! Spirit de campioni

Dinamo a avut astăzi derby-ul de la handbal cu CSM Constanța.

Prima repriză a una groaznică pentru Dinamo, care s-a văzut condusă cu 4 goluri avans, 16-12 și părea că vom pierde în premieră în acest sezon, împotriva unei contracandidate la câștigarea titlului.

Startul reprizei secunde nu a fost deloc bun și constănțenii erau constant în avantaj de 3-4 golrui și Dinamo părea că nu este capabilă să revină pe tabelă. Însă în ultimele 10 minute, Dinamo a jucat un handbal aproape perfect. După 45-50 de minute de handbal dominate categoric de oaspeți, Dinamo a răsturnat situația și a egalat, ba chiar a trecut în avantaj pe tabelă.

Deși era foarte puțîn probabil, cu 3 minute înainte de final, echipa noastră s-a îndepărtat la 4 goluri avans și a reușit câteva goluri de la poartă la poartă, profitând de scoaterea portarului de către oaspeți. Publicul dinamovist, deși nu a fost o sală plină, a contat enorm și a împins echipa de la spate în momentele foarte grele.

Dinamo se impune până la urmă și echipa noastră are 10 victorii la rând în campionat, luăm din nou opțiune foarte importantă pentru câștigarea unui nou titlu. Bucurie enormă pentru fanii dinamoviști la finalul meciului, cât de mult contează revenirea PCH în sală alături de acești băieți fantastici.

Urmează derby-ul cu Steaua în campionat, pe 24 noiembrie avem marele meci cu Wisla Plock, care poate aduce echipa noastră și mai aproape de calificarea în faza următoare a competiției.

Negru a fost cel mai bun marcator cu 6 reușite, din nou decisiv, Kukic și Kuduz au marcat câte 5 goluri, Zein și Humet

SCOR FINAL: 33-29 (12-16)