,,Repetiție pentru meciul cu Șelimbăr”

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo s-a impus fără probleme în partida cu Unirea Constanța.

Pentru echipa noastră au marcat Răzvan Patriche (6′), Dani Iglesias (9′), Ahmed Bani (39′), Lamine Ghezali (43′), Iulian Roșu (66′) și Valentin Borcea (87′).

A fost un meci în care nu s-a pus problema învingătoarei, doar a diferenței de pe tabelă. Ovidiu Burcă nu s-a entuziasmat mai mult decât era cazul și consideră meciul de ieri un antrenament, un test înaintea partidei cu Șelimbăr de sâmbătă, de la Sibiu:

,,În primul rând nu a fost un meci în care se punea problema să nu câștigăm, am întâlnit o echipa adunată în ultimele 2 săptămâni, a fost o repetiție bună pentru Sibiu. Atunci va începe campionatul, un meci oficial rămâne un meci oficial, cu intensitatea și emoțiile pe care ți le pot da. A fost un antrenament bun și o repetiție bună pentru ce va fi la Sibiu.

Ne bucurăm foarte tare, încheiem etapa asta că va depinde numai de noi că să ne ducem în play-off. Astăzi am făcut un pas, mai urmează două. Arcul de Triumf este cochet, modern, suporterii sunt alături de noi, mi-ar face plăcere să evoluăm în continuare aici.” a transmis Ovidiu Burcă în cadrul conferinței de presă de după meci.

loading...

Lasă un răspuns