Rednic vrea titlul la Dinamo! De cati jucatori mai are nevoie

Stiri Dinamo

Scris de:

Mircea Rednic a sustinut in aceasta dupa-amiaza conferinta de presa premergatoare partidei cu Gaz Metan Medias de duminica dupa-amiaza. 

Tehnicianul echipei noastre a abordat mai multe subiecte si a vorbit despre dorinta sa de a se bate la titlul in sezonul urmator: 

“Mediasul avea jucatori care puteau sa faca diferenta. Cu Edi Iordanescu pe banca, pana s-au acomodat si jucatorii cu el a durat putin, acum formeaza o echipa solida, ne asteapta un meci foarte greu.

Nu avem niciun accidentat, singurul care a avut ceva probleme a fost Naser, care a fost racit. Astazi se simte bine, este 100% cu echipa, Damien s-a antrenat, acum o sa vad daca o sa il folosesc meciul asta, sau il protejez aceste doua saptamani si sa il bag dupa pauza competitionala.

Christovao si-a rezolvat cu viza, pasaportul, o sa urmeze un program special sa recupereze. O sa mai plece cateva zile sa plece in Polonia si sa isi mai reduca suspendarea.” a spus Rednic referitor la echipa, inainte de meci

Rednic este dezamagit de ceea ce se intampla cu constructia viitorului stadion Dinamo si anunta de cati jucatori mai are nevoie pentru a se putea bate la titlu: 

“Pe mine ma interesa daca aveam stadion, am stat 5 minute pe teren si ma gandeam de unde sa incep, sa sparg o caramida, sa rup vreo 2-3 scaune si sa zic ca incepe reconstructia stadionului, oricum nu cred ca o sa reusesc. Eu sper ca se va construi, promisiuni sunt, ar fi pacat sa nu se construiasca. Noi nu suntem in stare sa facem 40 de km de la Comarnic la Brasov, de autostrada. Nu intereseaza pe nimeni, ne ocupam de altceva.

Stiu ca si domnul Badea are o machet la el in birou. Pe mine ma intereseaza sa construiesc o echipa puternica pentru sezonul urmator. Mai repede sa fie Dinamo campioana, decat sa se construiasca stadion.

Cu acest lot nu stiu daca putem castiga campionatul, dar in play-off putem sa fim. De aceea zic ca in perioada asta o sa dau sanse tuturor jucatorilor sa joace, mai mult ca sigur 3-4 jucatori vor mai veni sa castigam campionatul si Cupa.” a declarat Rednic la conferinta de presa. 

Veste importanta pentru Deian Sorescu! 

electionerul Romaniei U21, Mirel Radoi, a anuntat vineri, 15 martie, lotul final al jucatorilor convocati pentru stagiul de pregatire din Spania, programat in perioada 19-26 martie.

 

In componenta listei finale se afla si jucatorii din campionatul intern. Aici se regasesc si doi jucatori ai lui Dinamo, initial era si Denis Ciobotariu, dar acesta nu a fost inclus in lotul final, dar pe langa Ricardo Grigore, a fost selectionat si Deian Sorescu:

Portari: Andrei Ionut Radu (Genoa FC/Italia), Catalin Cabuz (FC Hermannstandt), Andrei Vlad (FCSB)

Fundasi: Mihai Butean (AFC Astra), Deian Sorescu (FC Dinamo), Alexandru Pascanu (Leicester/Anglia), Ricardo Grigore (FC Dinamo), Adrian Rus (Sepsi Sf. Gheorghe), Virgil Ghita (FC Viitorul), Florin Stefan (Sepsi Sf. Gheorghe), Radu Boboc (FC Viitorul)

Mijlocasi: Vlad Dragomir (Perugia/Italia), Dragos Nedelcu (FCSB), Lorand Fulop (FC Botosani), Andrei Ciobanu (FC Viitorul), Dennis Man (FCSB), Valentin Costache (CFR Cluj), Darius Olaru (Gaz Metan Medias), Florinel Coman (FCSB), Carlo Casap (FC Viitorul), Olimpiu Morutan (FCSB)

Atacanti: Andrei Ivan (Rapid Viena/Austria), Adrian Petre (Esbjerg fB/Danemarca), Denis Dragus (FC Viitorul)

loading...

Lasă un răspuns