Rednic, mesaj pentru Deian: ,,Să vedem cine îl ia în iarnă”! Popa luat si el in vizor

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a pierdut din nou lamentabil în deplasare în Liga I, am primit 4 goluri de la echipa aflată deasupra noastră și situația devină alarmantă.

Mircea Rednic a fost extrem de nervos la finalul meciului și antrenorul echipei noastre a răbufnit, mai ales după prestația submediocră a lui Deian din prima repriză. Totodată, Rednic a vorbit și despre Răzvan Popa, cel care a fost schimbat înainte de pauză, fundașul central acuzase o lovitură, apoi făcea semn că poate continua, ,însă Rednic a lăsat de înțeles că și altele au fost motivele care au dus la schimbare:

„Dacă zic ceva, Rednic îl critică… El trebuie să se gândească foarte bine. Felul de a fi, de a nu te implica, doar să fii în teren… El are de pierdut. A pierdut echipa națională și nu știu ce o să mai fie. Nu e un reproș, e un sfat. Dinamo nu stă nici în Deian, nici în altcineva. O să vină și alți jucători. Dacă nu vrea să se implice, să vedem unde o să plece în iarnă”, a spus Rednic, la Telekom Sport.

Alt fotbalist criticat a fost Răzvan Popa. Fundașul central a fost înlocuit în minutul 41 și a fost surprins de decizia lui Rednic. Antrenorul a explicat ce s-a întâmplat.

,,Păi ori ești accidentat, ori nu mai ești accidentat… El nu s-a antrenat toată săptămâna, acum avea dureri. Nu s-a plasat bine la gol. Toți sunt surprinși… Zici că a jucat la Barcelona până acum. hai să ne uităm unde a jucat până acum Popa… Marchează jucătorul, lasă surprinsul”, a mai spus Rednic.

loading...

Lasă un răspuns