Rednic a explicat schimbarea majora de la echipa

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a aratat foarte bine in primul meci oficial din 2019, dar mai este mult pana departe. 

Rednic este constient de acest lucru, dar antrenorul echipei noastre a spus care este principala diferenta fata de ce este acum la Dinamo si cum era echipa la finalul anului 2018: 

„S-au mai intamplat minuni, cum era melodia, vreau o minune, vreau sa castigam noi, suntem pe drumul bun, dar mai e mult de lucru. Au fost momente la meciul cu Iasi cu pase gresite, cand nu a mers totul bine, se lucreaza la relatiile de joc, nu pot sa apara in 2 saptamani toate relatiile.

Linas a jucat bine venit de o saptamana la echipa, nu putem insa sa ii judecam dupa un singur meci, dar a fost un meci reusit. Ce mi-a placut, toata lumea a observat, atitudinea jucatorilor.

 Nu vreau sa zic ca cei care au plecat nu aveau calitate, dar nu era interes. De aceea cateodata nu i-am protejat deloc si am rabufnit, ei erau multumiti cu salarii frumoase, asta e diferenta intre ce a fost inainte si ce e acum. Nu exista interes, nimeni nu are rabdare si timp. Cei care au plecat, am facut economie de cateva zeci de mii de euro cu salariile. Au calitate, dar nu au jocuri in picioare. In Antalya stateam ore intregi impreuna, ii analizam, ii intorceam pe toate fetele.”

„Le-am spus baietilor ca nici nu am analizat meciul, foarte putin am vorbit, pe noi ne intereseaza meciul de sambata, e foarte important pentru noi, e bine sa avem continuitate. Am analizat adversarul, dar nu dupa meciul de la Voluntari, pentru ca au demonstrat anul trecut ca au echipa buna, organizata, cu jucatori ce pot face diferenta.

Neagoe e exigent, stie sa pregateasca echipa, meciurile importante de acasa le-au castigat, sunt sigur ca vor aborda si vor juca altfel fata de ultimul meci. Suntem constienti ca o sa ne astepte un meci greu. E un interes mare in jurul partidei, incepand de azi ne pregatim pentru meciul de sambata.
Va dati seama ca la noi lucrurile sunt foarte clare, nu avem alta solutie in afara de victorie, daca vrem sa mai speram la un loc in play-off, dar mai putin ne intereseaza ce fac ceilalti, mai important sa castigam noi meciurile ramase. Cel cu Sepsi e cel mai greu.”

loading...

Lasă un răspuns