miercuri, iulie 17, 2024
AcasăEditorialRedeschide teatrul ce ni l-au inchis

Redeschide teatrul ce ni l-au inchis

Mircea Rednic a creditat Dinamo, este un gest care in afara ajutorului financiar oferit clubului, inseamna o palma data celor care se cred drepti, dar gandesc ca strambii. 

Mircea Rednic a oferit un imprumut financiar clubului la care este angajat, iar multora dintre noi ne-a dat o palma morala. Noi „dreptii”, am primit o lectie de dinamovism de la „stramb” . 

Dinamo avea nevoie de banii pe care Mircea i-a oferit cu titlu de imprumut. Este mai putin important faptul ca Rednic isi va recupera banii in 7 zile in 8 sau in 15, ceea ce este cu adevarat important este ca antrenorul nostru a actionat atunci cand a fost nevoie.In viata noastra, a tuturor, a existat cel putin un moment in care pur si simplu nu aveam banii necesari. Stim cu totii ca in acele clipe, ne-am dorit nespus sa avem pe cineva care sa ne poata ajuta sa trecem de impas, chiar daca era un impas de moment. 

Puriul a oferit insa, dincolo de latura financiara si o adevarata lectie de dinamovism multora dintre noi. O sa spuneti ca Mircea are suficient de multi bani sa isi permita sa acorde acel imprumut. Nu va contrazic, dar intreb, oare cati dintre voi, in momentul in care societatea pentru care lucrati era in impas financiar, v-ati gandit macar  pentru o fractiune de secunda, sa oferiti un imprumut pentru ca lucrurile sa mearga mai departe. 

Rednic nu s-a lamentat, nu a tipat ca Negoita nu ofera bani, ca la Dinamo nu are conditii,el a bagat mana in buzunar pentru a rezolva problema. Noi „dreptii”, am fi urlat tare si apsat ca patronul nu baga bani, ca societatea nu ofera, ca soarta, zenu si cu karma au ceva cu noi. ” Strambul” nu s-a gandit ca Dinamo nu este clubul lui, ca in acte exista un patron, ca deciziile finale depind de altul, el a vazut ca Dinamo este in impas si a actionat.  

Multi din noi, cei „drepti”, ne lamentam si spunem ca nu venim la stadion pentru ca sa nu se imbogateasca Negoita sau altul, nu cumparam abonamente, nu participam ca „socios”, pentru ca, nu este asa, nu decidem noi si nu e clubul nostru. 

Asteptam de la Mircea un Mare Dinamo, hai Mircea – Redeschide teatrul ce ni l-au inchis. 

Multumim pentru lectie „strambule”! – Pace voua „dreptilor”!

 

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare