Răzvan Zăvăleanu în direct la Radio Dinamo1948!

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo este într-o perioada complicată, atât din punct de vedere sportiv, cât și din punct de vedere financiar.

Răzvan Zăvăleanu este un om extrem de important în cadrul clubului Dinamo, fiind administrator judiciar al clubului, în insolvență. În ultima perioada, Răzvan Zavaleanu a fost prezent în centrul deciziilor importante luate în club, el a fost cel care l-a convins pe Iuliu Mureșan să rămână la Dinamo, i-a oferit un vot de încredere și lui Flavius Stoican, a avut un rol important în convingerea jucătorilor de la Mediaș să se alăture clubului.

Astfel, fiind important să aflăm direct de la Răzvan Zăvăleanu cum este situația în club, astfel că în această seară, începând cu ora 19:00, va fi în direct cu noi la Radio Dinamo1948.

Suntem conștienți că vor fi multe întrebări pentru administratorul judiciar al clubului, vă rugăm să lăsați eventuale întrebări pe care le aveți pentru dânsul, la secțiunea de comentarii de sub postarea principală de pe pagina de facebook Radio Dinamo1948, ori pe grupul Radio Dinamo1948, pentru a selecta din întrebări. 

Decizia luată de Flavius după victoria cu Mediaș

Dinamo a câștigat cu 4-0 duelul cu Gaz Metan Mediaș, însă urmează un derby pentru echipa noastră, împotriva celor de la Rapid București, un meci care se va disputa sâmbăta viitoare, de la 20:30, pe Arena Națională.

Profitând de faptul că sunt câteva zile în plus de pregătire pentru acest meci, dar și în condițiile în care Dinamo a avut un ritm infernal de disputare a meciurilor, Flavius le-a oferit jucătorilor 2 zile de odihnă, urmând ca mâine băieții să revină la antrenamente, conform GSP.

Tototdată, așa cum a anunțat în urmă cu câteva săptămâni, când nu vor fi etape intermediare, va fi programat câte un meci amical, în care Flavius să îi vadă la treabă pe cei care au evoluat mai puțin. De această dată, Dinamo va evolua împotriva celor de la Viitorul Cluj, echipa de liga a treia, în care Răzvan Zăvăleanu este implicat în mod direct. Meciul se va disputa la Saftica, în spatele porților închise.

loading...

Lasă un răspuns