Raul Albentosa la Dinamo București

Stiri Dinamo

Scris de:

București, 1 aprilie 2021. Fundașul central spaniol Raul Albentosa a semnat un contract cu clubul Dinamo București până la finalul acestui sezon competițional, a anunțat managerul sportiv Marius Adrian Nicolae pentru www.fcdinamo.ro.

Născut pe 7 septembrie 1988 la Alzira (Spania), Raul Albentosa a evoluat ultima oară pentru bulgarii de la CSKA Sofia, 20 de partide și două goluri în sezonul trecut, 15 în campionatul de la sud de Dunăre, două în Cupa Bulgariei și trei în Europa League.
Format la juniorii spaniolilor de la Elche, Raul Albentosa a evoluat în carieră pentru Caravaca, Murcia, San Roque Lepe, Recreativo Huelva, Cadiz, Eibar, Derby County, Malaga, Deportivo La Coruna, Gimnastic Tarragona și CSKA Sofia.
93 de meciuri și 6 goluri are Raul Albentosa în prima ligă a campionatului spaniol pentru Eibar, Malaga și La Coruna.
2 este numărul oficial de joc al lui Raul Albentosa la Dinamo București.
Noul jucător al echipei noastre a efectuat vizita medicală și a intrat în programul de pregătire anunțat de antrenorul Gheorghe Mulțescu în cantonamentul de la Săftica.
Multescu a avut alte  două noutăți la antrenamente, după cum v-am anunțat deja, Constantin Nica este în probe la Dinamo, urmând ca Multescu să decidă dacă se poate baza pe fundașul dreapta. Totodată, atacantul sârb, cu naționalitate elvețiană, Nemanja Petrovic (23 de ani) este și el în probe, la prima echipă, după ce săptămâna trecută s-a antrenat cu echipa secundă.
De asemenea, Filip și Anton s-au recuperat și ei, în vreme ce Adam Nemec speră să fie pe teren, după o accidentare suferită la meciul cu Sepsi, de pe teren propriu.
loading...

Lasă un răspuns