miercuri, iulie 17, 2024
AcasăStiri DinamoRăspunsul este "DA".

Răspunsul este „DA”.

Invitat aseară laSinteza Zilei”, Ionel Danciulescu a răspuns dierct unor întrebări adresate de către fanii dinamoviști.

Niciodată nu pot întorc spatele lui Dinamo.

Ionel Danciulescu a fost extrem de direct în momentul în care a fost întrebat dacă ar accepta o funcție care tine de latura sportivă la Dinamo.

Da, niciodată nu pot întorc spatele lui Dinamo, tu știi foarte bine ce înseamnă echipa asta pentru mine, în momentul de față nu stiu ce ar face dar înclin cred da, dacă au nevoie de experiența mea și cred pot ajut, putea o fac așa cum am făcut-o întotdeauna, a raspuns fostul mare atacant Dinamovist.

În legătură cu echipa de liga a 3-a Danciu a adus următoarele lămuriri

Pentru mine personal, pentru toți dinamoviștii, Dinamo este echipa din prima ligă, toți ne identificăm cu acea echipă, pentru noi toți, echipa noastră iubită este echipa din prima ligă. O idee la care mă gândesc de ceva timp, aș dori o asociere la nivel de academie intre CS Dinamo și FC Dinamo, iar toți jucătorii tineri, de perspectivă, să crească și să îi avem pregătiți pentru Dinamo din prima ligă. Echipa de la CS să fie echipa secundă a FC Dinamo. La noi la Dinamo niciodată nu se întâmplă ceea ce s-a întâmplat la Steaua cu fcsb, absolut niciodată, CS Dinamo este societatea care a încercat de fiacare dată ajute clubul de fotbal.

Înregistrarea integrală a emisiunii în care a fost invitat Ionel Danciulescu o puteți urmări aici:

 

 

 

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare