Răducioiu avea altă viziune: ,,Eu aş fi mers să rămână Flavius”

Stiri Dinamo

Scris de:

Venirea lui Dusan Uhrin în Ștefan cel Mare a fost una surprinzătoare.

O mutare care nu a fost anunțată, dar una necesară, mai ales că jocul echipei sub comanda lui Flavius nu a convins și Dinamo a obținut doar 5 puncte, iar fără depunctarea Mediașului, Dinamo ar fi fost foarte departe și de locurile de baraj.

Team-managerul echipei, Florin Răducioiu, avea o altă viziune în ceea ce privește înlocuirea lui Flavius Stoican cu Dusan Uhrin și crede că ar fi fost nevoie de continuitate la echipă cu Stoican pe bancă:

,,Dacă mă întreba Mureșan, eu aş fi mers să rămână Flavius. Nu îl schimbam. Dar eu nu pot să aleg, dar îl ajut cum pot pe noul Mister (n.r. Duşan Uhrin). Vreau binele lui Dinamo, eu poate nu aş fi făcut-o, dar respect decizia!”, a spus Florin Răducioiu potrivit Telekom Sport.

Când se joacă meciul cu Sepsi

Dinamo are două meciuri foarte grele la debutul în play-out.

Două partide în care echipa noastră are nevoie de cât mai multe puncte, astfel încât să putem spera la evitarea barajului. Duminică o întâlnim pe Rapid, într-un derby al campionatului, din păcate, un derby care se joacă în play-out.

Apoi, la fel ca în sezonul regular, o întâlnim pe teren propriu pe Sepsi Sf. Gheorghe. LPF a anunțat programul rundei secunde din play-out și partida cu Sepsi se va dispută duminică, 20 martie, ora 16:00, pe stadionul Dinamo.

PROGRAM ETAPA 2: 

Vineri, 18 martie

Ora 17.30 FC Botoșani – UTA Arad

Ora 20.30 FC Voluntari – Universitatea Craiova

Sâmbătă , 19 martie

Ora 15.00 Gaz Metan Mediaș – FC U Craiova 1948

Ora 17.30 Academica Clinceni – FC Rapid 1923

Ora 20.30 Farul Constanța – CFR Cluj

Duminică, 20 martie

Ora 16.00 FC Dinamo – Sepsi OSK Sf. Gheorghe

Ora 19.00 FC Argeș – FCSB

Luni, 21 martie

Ora 20.45 CS Mioveni – Chindia Târgoviște

Acesta va fi ultimul meci înainte de pauza competițională programată pentru meciurile echipei naționale, o pauză competițională în care Dusan Uhrin va putea pune la punct ultimele ”reglaje” înainte de finalul sezonului, care sperăm să ducă la evitarea retrogradării.

PROGRAMUL PRIMEI RUNDE: 

Vineri, 11 martie

Ora 17.30  UTA Arad – Academica Clinceni

Ora 20.30 Universitatea Craiova – FC Argeș

Sâmbătă, 12 martie

Ora 17.30 Chindia Târgoviște – FC U Craiova 1948

Ora 20.30 CFR Cluj – FC Voluntari

Duminică, 13 martie

Ora 17.30 Sepsi OSK Sf. Gheorghe – CS Mioveni

Ora 20.30 FC Rapid 1923 – FC Dinamo

Luni, 14 martie

Ora 18.00 FC Botoșani – Gaz Metan Mediaș

Ora 20.45 FCSB – Farul Constanța

Programul lui Dinamo în play-out

  • Etapa 1: Rapid – Dinamo
  • Etapa 2: Dinamo – Sepsi
  • Etapa 3: Chindia – Dinamo
  • Etapa 4: Dinamo – FCU Craiova

 

  • Etapa 5: CS Mioveni – Dinamo
  • Etapa 6: Gaz Metan – Dinamo
  • Etapa 7: Dinamo – Clinceni
  • Etapa 8: FC Botoșani – Dinamo
  • Etapa 9: Dinamo – UTA
loading...

Lasă un răspuns