AcasăEditorialPuneti patratul rosu! Joaca Romania!

Puneti patratul rosu! Joaca Romania!

Anghel Iordanescu este fara indoiala un om pios.El are  contract cu pupatul de icoane, de racle si alte moaste sfinte, dar ieri ne-a oferit un adevarat viol asupra notiunii de fotbal. 

Asteptam cu emotie meciul impotriva Elvetiei, partida buna facuta contra Frantei imi dadea sperante intr-o Romanie care sa joace macar decent. Am primit insa 90 de minute in care mi-a fost rusine de jocul prestat de echipa noastra in teren. A fost un chin, un viol, o ofensa si o blasfemie adusa jocului de forbal.

Romania s-a aparat prost, nu a construit deloc,si a atacat doar cat sa vada cum arata poarta adversa, iar vinovatul principal este „piosul” de pe banca nationalei.

Nu poti avea un mijloc format din Hoban , un baiat care pare „muncitor cu ziua’ venit si el acolo sa presteze 90 de minute o munca necalificata, un tip ratacit cu nume aflat in catarea vanatorilor, Prepelita, un Chipciu mai ametit ca in declaratiile in care isi recunoaste criza permanenta de forma si exemplele pot continua.

Generalul nu a fost fricos ieri. A fost foarte fricos. Ai un Sanmartean pe banca, un Stanciu, si tu preferi sa trimiti in teren maciucari si cotonogari care nu au nici cea mai vaga idee ca exista pasa cu exteriorul, iar driblingul este ceva ce le reuseste doar la FIFA 2016 ?

Dupa meciul de ieri nu am avut nici un sentiment, doar o puternica durere de cap  si mi-as fi cerut eu scuze celor de la UEFA pentru prestatia oferita de ai nostri.

Cu adevarat socante au fost interviurile de dupa meci. Ba domnilor de la Dolce, de ce i-ati felicitat pentru acel  egal.Pe ce post a jucat Romania bine in primele 45 de minute? Voi transmiteti fotbal din Franta ? Daca da, atunci puneti patratul rosu cand joaca Romania. Se mai uita si copii si pot ramane marcati pe viata.

 

loading...
Articolul precedent
Articolul următor
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare