Programul ultimelor trei runde! Ritm infernal în ultimele meciuri

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo are astăzi un meci extrem de important la Giurgiu, împotriva Academicii Clinceni, un meci care se dispută însă fără spectatori.

Pe lângă acest duel, mai avem încă 3 meciuri, care sunt ca trei finale pentru echipa noastră în Liga I. Vom avea de jucat trei meciuri în decurs de o săptămână, după meciul cu Academica avem aproape 10 zile până la următorul duel, cel cu Chindia, de pe teren propriu.

Dinamo are ”onoarea” de a încheia anul fotbalistic în România, prin duelul cu Farul Constanța. Mai jos aveți datele de disputare ale ultimelor trei etape, programate de LPF și deținătorii drepturilor TV:

Etapa 19
FC Dinamo – AFC Chindia
Data: Luni 13.12.2021
Ora : 20,30

Etapa 20
CS Mioveni – FC Dinamo
Data: Joi 16.12.2021
Ora : 17,30

Etapa 21
FC Dinamo – FC Farul
Data: Luni 20.12.2021
Ora : 20,30

„Aţi luat toţi antrenorii la rând, îi propuneţi la Dinamo”

Antrenorul lui Dinamo s-a arătat deranjat de faptul că apar zvonuri legate de antrenori care i-ar putea lua locul pe banca lui Dinamo.

Au fost lansate nume ca Leo Grozavu, Dusan Uhrin şi chiar Adrian Mutu:

„Problema e la voi (nr. presa), că tot apăreți cu multe zvonuri, aţi luat toți antrenorii la rând, îi propuneți la Dinamo, ba că sunt doriți de cei din conducere, ba de jucători, ba de magazioneri, ba de bucătari, și creați, pentru că va place să creați. Nu mă supăr, e normal când lucrurile nu merg bine să vă gândiți să creați o atmosfera de genul, mai ales în jurul lui Dinamo. Nu știu ce vă faceți voi dacă Dinamo n-o să mai fie, de cine o să mai scrieţi?

Nu există, ați oferit prea multe zvonuri de-astea care n-au fost adevărate. Azi chiar n-am citit, să vedem dacă a mai apărut ceva. Lucrurile bune nu le sesizați, lucrurile rele da, și dacă nu sunt le inventați voi. Mă pot comporta și eu ca voi. Să vin la conferință, ‘mă interesează doar meciul de mâine, în rest nu are rost să-mi puneți întrebări, că nu vă mai răspund’”, a declarat Mircea Rednic în conferinţa de presă organizată înaintea meciului cu Academica Clinceni.

„Când lucrurile nu merg bine, faceți o anumită atmosferă în jurul lui Dinamo. Ce vă faceți voi dacă Dinamo nu va mai fi? De cine o să mai scrieți? Nu sesizați lucrurile bune, ci vă place să le evidențiați doar pe cele rele! Respectacți-mă, dacă vreți să vă respect și eu! Altfel, o să vă răspund doar la înrebările strict despre meciul din campionat”, a spus Rednic.

loading...

Lasă un răspuns