Programul rundei cu numărul 6! Când se joacă meciul de la Iași

Stiri Dinamo

Scris de:

Liga Profesionistă de Fotbal a anunțat programul etapei a șasea din play-off-ul și play-out-ul principalei competiții interne.

Pentru Dinamo urmează câteva dueluri de foc, dar parcă și mai importante sunt duelurile cu Iași și Hermanstadt, echipe aflate în lupta pentru ocuparea unui loc de baraj. Dacă Dinamo nu va avea puterea de a obține salvarea direct, există măcar barajul pentru rămânerea în Liga I.

După meciul cu Voluntari de joi după-amiază, de pe stadionul Dinamo, echipa noastră se deplasează la Ovidiu pentru meciul cu Viitorul, chiar în ziua de Paște. Este perioada în care Dinamo are două deplasări consecutive, deoarece la câteva zile distanță vom merge la Iași pentru duelul cu Politehnică, meci pe care nu avem voie să îl pierdem sub nicio formă.

LPF a anunțat programul rundei cu numărul 6 din play-off/out:

Marți, 4 mai

Ora 19.00 Chindia Târgoviște – Gaz Metan Mediaș

Miercuri, 5 mai

Ora 12.00 Astra Giurgiu – UTA Arad

Ora 14.15 FC Hermannstadt – Viitorul Constanța

Ora 16.30 Politehnica Iași – Dinamo 1948

Ora 19.00 Sepsi OSK Sf. Gheorghe – Universitatea Craiova

Joi, 6 mai

Ora 14.30 FC Argeș – FC Voluntari

Ora 17.00 Academica Clinceni – CFR 1907 Cluj

Ora 19.45 FC Botoșani – FCSB

”Dinamo are putere, poate trece peste perioada aceasta”

Judecata umbrelor

loading...

Lasă un răspuns