Programul rundei cu numărul 12! Când se joacă Gaz Metan-DINAMO

Stiri Dinamo

Scris de:

LPF a anunțat programul rundei cu numărul 12 din Liga I.

După egalul obținut cu UTA, un meci în care am scăpat printre degete victoria, Dinamo revine în aproximativ 10 zile în Liga I, într-un meci foarte important pentru echipa noastră, împotriva unei echipe aflate și ea în suferință, în partea inferioară a clasamentului. Dinamo are nevoie de victorie pentru a începe să urce în clasament.

Vineri, 15 octombrie

Ora 20.30 Gaz Metan Mediaș – FC Dinamo

Sâmbătă, 16 octombrie 

Ora 17.30 Sepsi OSK Sf. Gheorghe – FC Voluntari

Ora 20.30 FCSB – CS Mioveni

Duminică, 17 octombrie

Ora 15.00 FC Argeș – Farul Constanța

Ora 17.30 UTA Arad – FC U Craiova 1948

Ora 20.30 FC Rapid 1923 – CFR 1907 Cluj

Luni, 18 octombrie

Ora 17.30 FC  Botoșani – Chindia Târgoviște

Ora 20.30 Universitatea Craiova – Academica Clinceni

”Urmează ca noi, jucătorii și Mircea Rednic să obținem în următorul meci, la Mediaș, o victorie. A fost un meci ce părea câștigat, deși eu niciodată nu mă gândesc că este un mei câștigat până nu pleacă jucătorii la vestiare. Am avut emoții pentru că ne-au egalat la ultimele faze. S-a întâmplat, printr-un lanț de greșeli am luat două goluri.

Încă suntem o echipă ghinionistă, dar prin multă muncă o să spargem acest ghinion, o să îl depășim, și vor veni și rezultate. Ăsta este efectul schimbării unui antrenor. Când cu un antrenor nu merge treaba și obții o serie de rezultate negative trebuie să faci o schimbare. 

Și schimbarea cu Mircea Rednic e foarte bună, în două antrenamente  a refăcut cât a putut, și prin multe discuți individuale, a reușit să îi facă se concentreze doar pe meci, pe rezultat. Noi am avut niște ratări, am simțit acest egal ca pe o înfrângere”, a spus Iuliu Mureșan

loading...

Lasă un răspuns