Programul RD1948 în ziua meciului DINAMO-Argeș

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Astăzi este zi de meci și avem, așa cum v-ați obișnuit, ave un program special la Radio Dinamo1948!

Am început ziua așa cum facem de fiecare dată, de luni până vineri, de la ora 09:00, cu Matinalul Radio Dinamo1948. Însă avem program cu mai multe emisiuni la Radio Dinamo1948. Diseară, de la ora 20:00, vom avea Avancronica partidei Dinamo-Argeș, în care vom discuta despre primul 11 trimis în teren de antrenorul Mircea Rednic, dar și despre ultimele informații înainte de meci.

La finalul partidei, care sperăm să aducă o calificare pentru echipa noastră, Ionuț va intra în direct pentru Analiza partidei, doar pe canalul de Youtube Radio Dinamo1948.

Tot în această seară, târziu în noapte, după finalul partidei, vom difuza pe canalul nostru de Youtube, conferința de presă susținută de Mircea Rednic, la finalul partidei! Totodată, așa cum v-ați obișnuit, colega noastră Alexandra Soigan va face poze la meci și albumul foto va fi postat pe pagina de facebook.

Colegii noștri de la Dinamo București Esports au astăzi încă două meciuri, de la ora 22:15, cu Academica Clinceni și Gaz Metan Mediaș. Aseară au fost probleme tehnice care nu le-au permis lor să transmită live meciul pe pagina noastră de facebook, dar în această seară sperăm să nu mai fie probleme și să puteți urmări meciurile pe pagina noastră de facebook, live sau înregistrat. Le ținem pumnii și lor!

Sperăm în calificare, sperăm într-un nou meci bun al formației noastre!

HAI DINAMO!

Unde ar putea juca Dinamo în următoarele meciuri de pe teren propriu

Se pare că problema gazonului devine una din ce în ce mai importantă și se caută soluții.

Mircea Rednic s-a plâns la finalul partidei cu Rapid de faptul că gazonul nu arată deloc bine și acesta începe să cedeze, din cauza numărului foarte mare de meciuri și antrenamente din ultima lună. Problema pare una importantă în condițiile în care președintele clubului, Iuliu Mureșan, a spus că se caută soluții chiar pentru găsirea unui alt stadion pe care să evoluăm în următoarele săptămâni:

Gazonul este foarte prost. Deja s-au disputat pe el 11 partide într-un interval de 22 de zile. Și aici trec și meciul de azi al Clinceniului. În plus au fost și 15 antrenamente, pentru că au fost și câteva loturi de la naționalele de junuiori ale României.

Nici dacă era sintetic nu cred că rezista. Este un gazon suprasolicitat!”, a spus Iuliu Mureșan, președintele lui Dinamo, pentru Digisport.

”Nu am luat deocamdată nicio decizie oficială. Ne gândim la altceva, pentru că aici nu se mai poate juca, Ghetele intră în gazon până la gleznă! Ne gândim să jucăm undeva în apropiere de București sau chiar și în Capitală, dacă găsim soluții. Poate la Voluntari, poate la Giurgiu sau Ploiești.

Arena Națională nu este luată în calcul, mai ales acum după ce suporterii nu mai au voie pe stadioane. Plus că și chiria este foarte mare. Doar pentru meciul cu Rapid era o variantă pentru noi”

Arcul de Triumf rămâne o arenă interzisă fotbalului, momentan. Doar rugby-ul a avut evenimente pe noul stadion, iar Iuliu Mureşan a primit răspunsul din partea administratorilor: „Ne-am informat, ne-am adresat în scris şi ni s-a spus că nu putem deocamdată, că nu e clară situaţia şi nu ştiu ce’,

loading...

Lasă un răspuns