AcasăEditorialProgramul Radio Dinamo1948 în ziua meciului cu Iași

Programul Radio Dinamo1948 în ziua meciului cu Iași

Ne pregătim de o zi extrem de importantă pentru suflarea dinamovistă.

Ne pregătim de o zi extrem de importantă pentru suflarea dinamovistă.

Duminică, 21.05.2023, vom afla dacă vom promova direct ori dacă vom merge la baraj. Calculele deja le cunoaștem pe de rost, noi trebuie să învingem pe Poli Iași și să așteptăm un pas greșit al celor de la Oțelul Galați împotriva Unirii Dej.

Este o zi specială pe care o vom trata ca atare. Astfel, de la ora 10:00, vă așteptăm la Matinalul de week-end alături de Nicu Grameni, un matinal în zi de meci, în care vom discuta despre ultimele evenimente de la Dinamo, dar vom prefața și duelul cu Poli Iași.

Apoi, de la ora 12:50 vom intra în direct pentru comentariul LIVE al partidei Poli Iași-Dinamo București ,sperăm să avem și câteva intervenții de la Iași pe parcursul live-ului. Cine știe, poate vom avea ocazia să ne bucurăm LIVE de revenirea echipei noastre în primul eșalon!

Vă așteptăm alături de noi în număr cât mai mare, se anunță o zi extrem de interesantă!

O singură voce, două culori

HAI DINAMO!

,,Eu sunt foarte încrezător pentru că am văzut echipa în mai multe meciuri, în proporție de 75-80% au jucat foarte bine în acest play-off.  Cu mai multă atenție, eu cred că nu am fi pierdut meciul de acasă cu Iașiul, dar eu cred că băieții sunt destul de motivați, ceea ce depinde de ei trebuie să facă duminică această și să își câștige meciul.

După care, vom vedea dacă vom reuși să intrăm direct în prima ligă. Eu am încredere la baraj, nici Chindia, nici Argeș, nu sunt mult mai bune decât noi. Au demonstrat atunci când muncesc, când dau totul pe teren, sunt inteligenți, pot câstiga, s-a văzut asta și cu Steaua. Cu toate că sunt o echipă cu jucători mai în vârstă, dar și tineri, au dorință de afirmare. Noi suporterii suntem în spatele lor. Eu sunt încrezător în ei, am mare încredere, ori direct, ori la baraj ne vom califica în prima ligă.”, a spus Ionuț Lupescu în direct la Radio Dinamo1948

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare