Programul primelor doua runde! Ghiciti in ce zi jucam in prima runda

Stiri Dinamo

Scris de:

Liga Profeionista de fotbal anuntat programul primelor doua runde din Liga I. 

Dinamo are un program infernal in primele trei runde, atunci cand vom intalni pe Viitorul, Craiova si CFR Cluj. Stim programul primelor doua runde:

Etapa 1: Vineri, 12 iulie
18.30 FC Voluntari – Sepsi OSK Sf. Gheorghe
Sambata, 13 iulie
18.00 Astra Giurgiu – FC Botosani
21.00 CFR 1907 Cluj – CSM Poli Iasi

Duminica, 14 iulie
18.00 U Craiova – Academica Clinceni
21.00 FCSB – Hermannstadt
Luni, 15 Iulie
18.00 Gaz Metan Medias – Chindia Targoviste
21:00 Viitorul – Dinamo 1948

Etapa 2: Vineri, 19 iulie
18.00 Hermannstadt – Gaz Metan Medias
21.00 Chindia Targoviste – FC Viitorul
Sambata, 20 iulie
18.00 FC Botosani – FC Voluntari
21.00 Academica Clinceni – CFR 1907 Cluj

Duminica, 21 iulie
18.00 CSM Poli Iasi – Astra Giurgiu
21.00 Dinamo 1948 Bucuresti – U Craiova
Luni, 22 iulie
21.00 Sepsi OSK Sf. Gheorghe – FCSB

PROGRAMUL LUI DINAMO IN LIGA I

ETAPA 1

CFR Cluj – Politehnica Iași
Universitatea Craiova – Academica Clinceni
Viitorul – Dinamo
Gaz Metan – Târgoviște
FCSB – Hermannstadt
Voluntari – Sepsi
Astra – Botoșani

ETAPA 2

Academica Clinceni – CFR 
Dinamo – Craiova
Chindia – Viitorul
Hermannstadt – Gaz Metan
Sepsi – FCSB
Botoșani – Voluntari
Poli Iași – Astra

Etapa a 3-a

CFR Cluj – Dinamo
Craiova – Chindia
Viitorul – Hermannstadt
Gaz Metan – Sepsi
FCSB – Botoșani
Voluntari – Astra
Poli Iași – Academica Clinceni

Etapa 4

Chindia – CFR 
Hermannstadt – Craiova
Sepsi – Viitorul
Botoșani – Gaz Metan
Astra – FCSB
Dinamo – Academica (FCSB II) 
Voluntari – Poli Iași

Etapa a 5-a

CFR – Hermannstadt
Craiova – Sepsi
Viitorul – Botoșani
Gaz Metan – Astra 
Academica – Chindia
FCSB – Voluntari
Poli Iași – Dinamo

Etapa a 6-a

Sepsi – CFR
Botoșani – Craiova
Astra – Viitorul
Hermannstadt – Academica
Voluntari – Gaz Metan
Chindia – Dinamo
FCSB – Poli Iași

Etapa a 7-a

CFR – Botoșani
Craiova – Astra
Academica – Sepsi
Viitorul – Voluntari
Dinamo – Hermannstadt
Gaz Metan – FCSB
Poli Iași – Chindia

Etapa a 8-a

Astra – CFR
Botoșani – Academica
Voluntari – Craiova
Sepsi – Dinamo
FCSB – Viitorul
Hermannstadt – Chindia
Gaz Metan – Poli Iași

Etapa a 9-a

CFR – Voluntari
Academica – Astra
Dinamo – Botoșani
Craiova – FCSB
Chindia – Sepsi
Viitorul – Gaz Metan
Poli Iași – Hermannstadt

Etapa a 10-a

FCSB – CFR
Voluntari – Academica
Astra – Dinamo
Botoșani – Chindia
Gaz Metan – Craiova
Sepsi – Hermannstadt
Viitorul – Poli Iași

Etapa a 11-a

CFR – Gaz Metan
Academica – FCSB (FCSB II-FCSB I) 
Dinamo – Voluntari
Chindia – Astra
Hermannstadt – Botoșani
Craiova – Viitorul
Poli Iași – Sepsi

Etapa a 12-a

Viitorul – CFR
Gaz Metan – Academica
FCSB – Dinamo
Voluntari – Chindia
Astra – Hermannstadt
Botoșani – Sepsi
Craiova – Poli Iași

Etapa a 13-a

CFR – Craiova
Academica – Viitorul
Dinamo – Gaz Metan
Chindia – FCSB
Hermannstadt – Voluntari
Sepsi – Astra
Poli Iași – Botoșani

loading...

Lasă un răspuns