AcasăEditorialProgramul lui Dinamo in play-out! Clasamentul din play-out

Programul lui Dinamo in play-out! Clasamentul din play-out

Astăzi s-a încheiat oficial sezonul regulat după ultimul meci al rundei cu numărul 30, partida dintre Oțelul Galați și Politehnica Iași.

Odată cu acest rezultat, 1-1, știm exact programul lui Dinamo în play-out, care vor fi cele 4 meciuri pe care le vom disputa pe teren propriu, dar și cele 5 echipe pe care le vom întâlni în deplasare.

După cum știm deja, în prima etapă vom evolua în deplasare la Sibiu, cu Hermannstadt, meci programat duminică de la ora 18:15.

Odată cu rezultatul înregistrat în această seară, Otelul-Poli Iasi 1-1, știm configurația finală a clasamentului din play-out și câte puncte are fiecare echipă la start.

CLASAMENTUL FINAL DIN PLAY-OUT

7. U Cluj 21 puncte
8. UTA Arad 20 puncte
9. Hermannstadt 20 puncte
10. Petrolul 18 puncte
11. Otelul Galati 17 puncte
12. Poli Iasi 17 puncte
13. FCU Craiova 16 puncte
14. DINAMO 15 PUNCTE
15. Voluntari 14 puncte
16. Botosani 11 puncte

PROGRAMUL LUI DINAMO IN PLAY-OUT!

Etapa 1: Hermanstadt- Dinamo
Etapa 2: Dinamo – Petrolul
Etapa 3: Otelul – Dinamo
Etapa 4: Dinamo – Poli Iasi
Etapa 5: FCU Craiova – Dinamo
Etapa 6: Botosani – Dinamo
Etapa 7: Dinamo – Voluntari
Etapa 8: „U” Cluj – Dinamo
Etapa 9: Dinamo – UTA Arad

Etapa 1, 17 martie: 

  • U Cluj – FC Botoșani
  • UTA Arad – FC Voluntari
  • FC Hermannstadt – Dinamo București
  • Petrolul Ploiești – FC U Craiova 1948
  • Oțelul Galați – Poli Iași

Etapa 2: 1 aprilie

  • U Cluj – UTA Arad
  • FC Voluntari – Hermannstadt
  • Dinamo – Petrolul Ploiești
  • FC U Craiova – Oțelul Galați
  • FC Botoșani – Poli Iași

Etapa 3: 7 aprilie

  • FC Hermannstadt – U Cluj
  • UTA Arad – FC Botoșani
  • Petrolul Ploiești – FC Voluntari
  • Oțelul Galați – Dinamo
  • Poli Iași – FC U Craiova

Etapa 4: 15 aprilie

  • U Cluj – Petrolul Ploiești
  • UTA Arad – Hermannstadt
  • FC Voluntari – Oțelul Galați
  • Dinamo – Poli Iași
  • FC Botoșani – FC U Craiova

Etapa 5: 22 aprilie

  • Oțelul Galați – U Cluj
  • Petrolul Ploiești – UTA Arad
  • Hermannstadt – FC Botoșani
  • Poli Iași – FC Voluntari
  • FC U Craiova – Dinamo

Etapa 6: 25 aprilie (intermediară)

  • U Cluj – Poli Iași
  • UTA Arad – Oțelul Galați
  • Hermannstadt – Petrolul Ploiești
  • FC Voluntari – FC U Craiova
  • FC Botoșani – Dinamo

Etapa 7: 28 aprilie

  • FC U Craiova – U Cluj
  • Poli Iași – UTA Arad
  • Oțelul Galați – Hermannstadt
  • Petrolul Ploiești – FC Botoșani
  • Dinamo – FC Voluntari

Etapa 8: 5 mai

  • U Cluj – Dinamo
  • UTA Arad – FC U Craiova
  • Hermannstadt – Poli Iași
  • Petrolul Ploiești – Oțelul Galați
  • FC Botoșani – FC Voluntari

Etapa 9: 12 mai

  • FC Voluntari – U Cluj
  • Dinamo – UTA Arad
  • FC U Craiova – Hermannstadt
  • Poli Iași – Petrolul Ploiești
  • Oțelul Galați  FC Botoșani

 

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare