AcasăEditorialProgramul complet al primei runde

Programul complet al primei runde

Liga Profesionistă de Fotbal a anunțat programul, inclusiv zilele și orele de desfășurare, primei etape din play-off și play-out.

Sezonul regulat al Superligii s-a încheiat luni seară cu remiza dintre Oțelul Galați și Poli Iași, scor 1-1. Liga Profesionistă de Fotbal a publicat la scurt timp și programul primei runde.

Programul primei etape din play-out:

Vineri, 15 martie, ora 17:30 » Universitatea Cluj – FC Botoșani
Sâmbătă, 16 martie, ora 17:00 » Oțelul Galați – Poli Iași
Duminică, 17 martie, ora 18:15 » Hermannstadt – Dinamo
Luni, 18 martie, ora 17:30 » UTA – FC Voluntari
Luni, 18 martie, ora 20:30 » Petrolul – FCU Craiova

Programul primei etape din play-off:

Vineri, 15 martie, ora 20:30 » Rapid – Farul
Sâmbătă, 16 martie, ora 20:00 » CFR Cluj – Universitatea Craiova
Duminică, 17 martie, ora 21:00 » FCSB – Sepsi

Clasamentul la startul play-out-ului:

  • 7. U Cluj » 21 de puncte
  • 8. UTA » 20
  • 9. Hermannstadt » 20
  • 10. Petrolul » 18*
  • 11. Oțelul » 17
  • 12. Poli Iași » 17*
  • 13. FCU Craiova » 16*
  • 14. Dinamo » 15*
  • 15. FC Voluntari » 14
  • 16. FC Botoșani » 11*Formațiile cu * au beneficiat de rotunjire

Etapa I (16 martie):

  • U Cluj – FC Botoșani
  • UTA – FC Voluntari
  • Hermannstadt – Dinamo
  • Petrolul – FCU Craiova
  • Oțelul – Poli Iași

Etapa II (30 martie):

  • U Cluj – UTA
  • FC Voluntari – Hermannstadt
  • Dinamo – Petrolul
  • FCU Craiova – Oțelul
  • FC Botoșani – Poli Iași

Etapa III (6 aprilie):

  • Hermannstadt – U Cluj
  • UTA – Botoșani
  • Petrolul – Voluntari
  • Oțelul – Dinamo
  • Poli Iași – FCU Craiova

Etapa IV (13 aprilie):

  • U Cluj – Petrolul
  • UTA – Hermannstadt
  • Voluntari – Oțelul
  • Dinamo – Poli Iași
  • Botoșani – FCU Craiova

Etapa V (20 aprilie):

  • Oțelul – U Cluj
  • Petrolul – UTA
  • Hermannstadt – Botoșani
  • Poli Iași – Voluntari
  • FCU Craiova – Dinamo

Etapa VI (24 aprilie):

  • U Cluj – Poli Iași
  • UTA – Oțelul
  • Hermannstadt – Petrolul
  • Voluntari – FCU Craiova
  • Botoșani – Dinamo

Etapa VII (27 aprilie):

  • FCU Craiova – U Cluj
  • Poli Iași – UTA
  • Oțelul – Hermannstadt
  • Petrolul – Botoșani
  • Dinamo – Voluntari

Etapa VIII (4 mai):

  • U Cluj – Dinamo
  • UTA – FCU Craiova
  • Hermannstadt – Poli Iași
  • Petrolul – Oțelul
  • Botoșani – Voluntari

Etapa IX (11 mai):

  • Voluntari – U Cluj
  • Dinamo – UTA
  • FCU Craiova – Hermannstadt
  • Poli Iași – Petrolul
  • Oțelul – FC Botoșani
loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare