Probleme și pentru Mirko Ivanovski! Când ar putea reveni pe teren

Stiri Dinamo

Mirko Ivanovski nu a fost în teren după accidentarea suferită în partida cu Rapid, din sezonul regular și vârful macedonean nu a fost nici măcar în lot ieri.

După cum v-am anunțat și de dimineață la Matinal, Mirko Ivanovski ne-a declarat faptul că a suferit o ruptură musculară la gambă, iar în într-un interviu acordat pentru cei de la Playsport, atacantul macedonean a detaliat:

,,După două accidentări mă simt bine. Prima a fost în meciul cu Rapid, iar a doua la antrenament, am făcut ruptură. Am forțat puțin și am făcut din nou ruptură. Acum mi-am revenit, sper să fiu pe teren la meciul cu Chindia, după pauza competițională.

Am antrenament individual plus tratament, dar eu nu am fost la antrenament în ultimele 3 zile. Doctorul mi-a zis că trebuie să stau acasă, să nu mișc piciorul, pentru că am ruptură. Nu pot să spun că e foarte bună sau foarte proastă atmosfera, dar acum am luat un punct, n-am primit nici gol. Vedem. Ne mai așteaptă 6-7 meciuri foarte grele. Ne trebuie o victorie, ca să ne crească și moralul. După sigur o să vină 2-3 victorii la rând” a declarat Ivanovski in Playsport.

,,Avem probleme cu accidentările, după cum ați văzut. Este și un virus care circulă la echipă și mulți jucători au fost răciți pentru această partidă: Torje, Pierret, Ehmann.” a declarat antrenorul lui Dinamo la conferința de presă de după meci.

În timpul meciului cu Sepsi, Alexandru Răuță a fost schimbat pe parcursul meciului. Răzvan Patriche, intrat în minutul 49 pe teren, a fost înlocuit de Vlad Morar cu un sfert de oră înainte de final. De asemenea, Jovanovic n-a rezistat decât 49 de minute, în timp ce Cosmin Matei s-a ținut de zona inghinală spre sfârșit, fiind clar că nu mai poate continua.