Probleme intre Rufo si Pablo?

Stiri Dinamo

Scris de:

Pablo Cortacero l-a trimis pe Rufo Collado la înaintare, fostul director sportiv al clubului fiind prezent în București de aproximativ două săptămâni.

Când a fost întrebat de presă care este motivul revenirii în București, acesta a declarat:  „Da, sunt în București. Dar sunt de câteva zile bune, nu de azi. Se va întoarce și Pablo Cortacero. O să facă declarații zilele viitoare în care va explica toată situația. Ne vom întoarce la Dinamo și vom face echipă bună”, a spus Rufo Collado pentru Gazeta Sporturilor în urmă cu o săptămână.

Conform aceleași surse, Rufo a fost încă o dată păcălit de Cortacero, care i-a promis că în două săptămâni virează banii (clasic Cortacero), dar acei bani nu au mai venit și Rufo a venit degeaba. Despre cei doi spanioli, Rufo si Jose Bueno, s-a aflat că nici măcar nu sunt cazați la hotel, fiind cazați în regim airbnb. Așadar, este posibil ca ei să plece înapoi în Spania în perioada următoare.

Acum câteva zile am scris un articol, ”Sărăcia spaniolă”, în care am menționat faptul că deși sunt aici, ei nu au niciun fel de putere în club, niciun fel de influență, Rufo nu mai are nicio funcție în club, Pablo a fost eliminat din consiliul de administrație și a pierdut deja două procese cu Dinamo și DDB.

Obiectivul rămâne același, Dinamo trebuie să scape definitiv de Cortacero și de miniciunile sale! Am încredere că vara aceasta va aduce acea schimbarea dorită la nivel de acționariat! 

“Nu ne mai interesează pentru că dacă nu a fost lângă noi când a fost greu, acum la bine, degeaba. Nu fug de spanioli, dar aş prefera să nu se întâlnească cu mine pentru că mă voi răzbuna pentru tot ce le-au făcut baieţilor” DEIAN SORESCU DESPRE SPANIOLI 

Când va avea loc procesul dintre Dinamo și Serdean

Dinamo a reușit să se salveze de la retrogradare într-un sezon în care Cortacero și gașca lui de infractori și amatori și-au dorit să distrugă clubul.

Dorin Serdean, cel care a intermediat afacerea dintre Negoiță și Cortacero, a fost dat afară de Dinamo, fiind un adevărat pericol pentru club. Așa cum v-am anunțat încă din luna martie, Serdean a dat clubul Dinamo în judecată, fiind deschis un proces în care contesta demiterea să din funcția de președinte executiv al clubului.

A fost stabilită și o dată pentru proces, prima înfățișare la tribunal va avea loc pe data de 25 iunie, dată la care se va judeca procesul pe fond. Va vom ține la curent cu desfășurarea evenimentelor!

Serdean Dinamo

Cum a fost dat afară Serdean: „Dinamo București a decis astăzi încheierea raporturilor contractuale cu președintele executiv Dorin Serdean, a anunțat președintele Consiliului de Administrație, Constantin Eftimescu, pentru site-ul oficial al clubului, www.fcdinamo.ro.

Comisia de Disciplină din cadrul clubului nostru a constatat absențele nemotivate de la locul de muncă, în ultimele 30 de zile, ale angajatului Dorin Serdean și a hotărât desfacerea contractului încheiat anul trecut între cele două părți. La ședința organizată la sediul clubului a fost prezent și Dorin Serdean. Dinamo București, prin Biroul de presă”

loading...

Lasă un răspuns