AcasăEditorialProbleme înainte de deplasarea de la Sibiu

Probleme înainte de deplasarea de la Sibiu

Dinamo nu se poate bucură prea mult de seria pozitivă din campionat, de cele 7 puncte obținute în ultimele 3 etape de campionat.

Dinamo are un prim meci de foc în play-out, în prima etapă, în deplasare la Sibiu, cu Hermannstadt, o formație rănită în orgoliu după ratarea calificării în play-off. Hermannstadt este una din cele mai bune echipe din campionat, pe teren propriu, astfel că echipa noastră va avea de tras pentru a pleca neînvinsă de la Sibiu.

Misiunea se anunță cu atât mai complicată, cu cât nu se știe dacă ne vom putea baza pe tot lotul. După meciul cu UTA, Hakim Abdallah a acuzat ceva probleme medicale, după cum v-am anunțat în emisiunile RD1948, dar mai mult decât atât, se pare că o viroză a afectat o parte dintre jucători, care de astăzi revin la antrenamente, după ce au primit o zi de odihnă din partea lui Zeljko Kopic. Conform GSP, Domagoj Pavicic a fost cel mai afectat și este incert.

Totodată, nu se știe încă dacă Dennis Politic poate evolua la Sibiu, deși a revenit la antrenamente, acesta nu este sigur dacă poate evolua duminică în prima etapă din play-out și o decizie în privința lui se va lua în zilele următoare.

După meciul cu Hermannstadt, urmează o pauză competițională prilejuită de meciurile echipelor naționale, timp suficient ca băieții să fie puși pe picioare.

CITESTE SI: https://dinamo1948.club/dezbinare/

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare