Probleme cu COVID înainte de plecarea la Paris

CS DinamoStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo se pregătește de super duelul cu PSG, din grupele Champions League, dar nu ne vom putea prezenta în efectiv complet la Paris.

Antrenorul Xavi Pascual, precum și trei jucători, Humet, Racoțea și Shebib s-au infectat cu COVID-19, astfel că au rămas la București. Conform Digisport, cei patru nu se simt bine, astfel că nu se pune problema ca ei să facă deplasarea la Paris.

Meciul dintre PSG și DINAMO se va juca joi seară, de la 21:45

Dinamo aproape să aducă un jucător de clasă! Cât va plăti echipa noastră

Dinamo este aproape să aducă încă un câștigător de Champions League în trupa condusă de Xavi Pascual.

Așa cum v-am anunțat încă de vineri seară, Eduardo Gurbindo este în discuții cu Dinamo. Conform Digi Sport, Vardar Skopje a cerut 100.000 de euro în schimbul lui Gurbindo, însă managerul dinamovist Daniel Georgescu a negociat și a obținut o plată în rate pentru suma de aproximativ 50.000 de euro.

Eduardo Gurbindo are un palmares de-a dreptul impresionant. Ibericul are 122 de meciuri și 167 de goluri în naționala Spaniei, alături de care a cucerit bronzul olimpic, bronzul mondial, dar și un aur, un argint și un bronz la Europene. Gurbindo are în palmares și un trofeu al Ligii Campionilor, cu Barcelona, în 2015.

După cinci ani de zile petrecuți la HBC Nantes, în Franța, Eduardo Gurbindo a devenit liber de contract și a semnat cu formația RK Vardar Skopje din Macedonia de Nord. Acesta nu a fost folosit, miercuri, în partida de Liga Campionilor contra celor Elverum, scor 27-27, și sunt mari șanse să ajungă în România.

loading...

Lasă un răspuns