Primul amical al iernii în direct la Radio Dinamo1948

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

După câteva zile extrem de tulbure în plan sportiv, la final de săptămână vom avea primul meci amical al iernii.

A fost o săptămână incertă pentru echipa noastră, luni a debutat cu un boicot al jucătorilor care au refuzat să se antreneze din cauza întârzierilor salariale, lucru care l-a deranjat teribil pe antrenorul Ovidiu Burcă, cel care a susținut o conferință de presă extrem de interesantă, în care a transmis un mesaj indirect jucătorilor.

Într-o perioadă în care incertitudinea a stăpânit mai mult ca oricând clubul Dinamo, avem o serie importantă de meciuri amicale de disputat, în vederea pregătirii ultimei părți a sezonului, care sperăm să regăsească echipa noastră pregătită pentru lupta pentru play-off.

Seria de 9 meciuri amicale debutează sâmbătă, 21 ianuarie, începând cu ora 12:00, în compania echipei de eșalonul al treilea, CS Păulești, noua echipă a lui Valentin Lazăr.

Vă putem anunța în mod oficial faptul că partida de la Buftea, va fi transmisă în direct pe canalul de Youtube Radio Dinamo1948! Vom fi alături de voi începând cu ora 11:45 doar pe canalul de Youtube, pentru a urmări echipa la treaba, fără cei 5 jucători despre care s-a scris în ultimele zile.

Buftea este un loc special pentru noi, deoarece pe stadionul din Buftea am realizat prima noastră transmisie LIVE, se întâmpla în toamna anului 2021, atunci când va ofeream live un prim meci al echipei secunde, Dinamo II-Voluntari II. În luna ianuarie a anului trecut am transmis de la Buftea un meci amical al primei echipe, o partidă pierdută de formația noastră împotriva celor de la CS Mioveni, atunci era primul meci pentru Flavius Stoican de la revenirea pe banca lui Dinamo. Să sperăm că va fi prima victorie pentru Dinamo la Buftea, într-un meci transmis de Radio Dinamo1948!

Următorul meci amical se va disputa tot pe terenul sintetic de la Buftea, cel cu CSO Plopeni, pe data de 25 ianuarie, urmând ca meciul amical cu Progresul Spartac să se joace pe stadionul din ”Intrarea Vrabiei”, pe 28 ianuarie. Vă vom ține la curent, însă până atunci ne vom vedea sâmbătă, de la ora 12:00, pe canalul de Youtube pentru partida dintre Dinamo și Păulești.

21 ianuarie: CS Păulești
25 ianuarie: CSO Plopeni
28 ianuarie: Progresul Spartac
1 februarie: CSM Slatina

4 februarie: Gloria Buzău
8 februarie: Muscelul Câmpulung Elite
10 februarie: Unirea Slobozia
11 februarie: Farul Constanța
18 februarie: FC Brașov

loading...

Lasă un răspuns