AcasăStiri DinamoPrecauție înainte de dubla cu Miercurea Ciuc: ,,De suflat în iaurt''

Precauție înainte de dubla cu Miercurea Ciuc: ,,De suflat în iaurt”

Dinamo o întâlnește pe Csikszereda în dublă manșă pentru menținere/promovare în prima ligă.

Echipa noastră are câteva probleme de efectiv, în apărare avem multe dificultăți din cauza absențelor, dar Dinamo trebuie să rămână în prima liga la finalul celor două partide. Andrei Nicolescu a vorbit despre această perioadă grea și dubla cu Miercurea Ciuc:

”Este de suflat în iaurt din cauza accidentărilor și din cauza celor două baraje din ultima perioadă. Cred că atenția la detalii va face diferența. Noi suntem favoriți! Poate era mai bine să jucăm al doilea meci acasă, pentru echipă și suporteri, dar asta este. Așa a fost tragerea la sorți!

Ultima perioadă din play-out a fost o deziluzie, mai ales dacă ne gândim la jocul și la rezultatele din sezonul regulat. Am văzut o problemă în mentalul jucătorilor după meciul în care ne-a fost suspendat stadionul”, a spus Andrei Nicolescu la Digisport.

”Risc de rasism la meciul cu Csikszereda – Există un risc mai mare, o să ne întâlnim să facem un pact. Nu avem nevoie de probleme în plus. Sperăm să primim sprijin”, a declarat Andrei Nicolescu, în emisiunea Fotbal Club.

 „Am tras foarte mult ca să rămânem în prima ligă. Cumva, lucrurile în play-out-ul ăsta nu au mers cum am vrut noi. Perioada până la 1 decembrie a fost foarte grea. Nu am făcut puncte, nu am înscris și eram principalii favoriți la retrogradare. Am avut și o a doua perioadă, cu 13 meciuri în sezonul regulat care ne-a dat o constanță și speranță că vom face un play-out mult mai bun decât am facut”, a mai spus Andrei Nicolescu

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare