Prea slabi iar situația devine dramatică.

Dinamo întâlnește Universitatea Cluj într-o dublă de baraj nedorită de nici una dintre cele două grupări.

Uhrin este un antrenor precaut, care tratează această întălnire ca un prim meci dintr-o calificare care se va decide în dublă manșă, iar pentru această partidă a trimis un prim unsprezece cu o singura gură de foc, Irobiso fiind singurul atacant veritabil cu care antrenorul ceh a început acest meci.

ESANU-MOURA, CARP, ALOE, FILIP (C)- PIERRET, RAUTA, TORJE, BORDUSANU, MATEI- IROBISO,este primul 11 pe care Uhrin l-a trimis pe teren pentru această partidă.

Rezervele formației noastre: Fara, Radu, Patriche, Jovanovic, Ivanov, Cretu, Bani, Mihaiu, Morar

De partea cealaltă Erik Lincar i-a trimis în teren pe : Gorcea, Romeo, Ilie, Ispas, Pirvulescu, Pires, Filip, Remacle, Tescan, Fernandes , Boiciuc.

Primele 5 minute se scurg printr-o perioadă de tatonare, Dinamo fiind echipa care încearcă domine mai mult și pună stăpânire pe centrul terenului. Alb-roșii au de altfel prima oportunitate în minutul 8, după o combinație frumoasă , în bandă, Moura centrează dar Matei luftează din interiorul careului.

Clujenii au primul șut spre poartă în minutul 11. din fericire mingea șutată de Voiciuc s-a scurs pe lângă poarta lui Esanu. In minutul 12 Cluj pune pericol dupa un fault facut de Aloe, francezul trimitind in corner centrarea destul de periculoasa, din cornerul rezultat, Florin Ilie trimitre mingea , dintr-o pozitie periculoasa, peste poarta lui Esanu.

Meciul devine foarte greu  pentru Dinamo în minutul 14, Esanu iese complet greșit pe o pasă în adâncime Enache profită de uriașa gafă și deschide scorul.

Dinamo resimte golul încasat, jocul se leagă greoi, echipa a intrat într-un joc de luptă cu gazdele, mult mai obișnuite cu acest  gen de joc.  Clujul are ocazia de a face 2-0 la o gafă în lanț a apărării noastre, carp nu faultează tactic, Filip este ușor depășit și am scapăt cu multă șansă de majorarea scorului.

Clujul a fost echipa mai bună în primele 30 de minute, din păcate ai noștri au ratat prima mare ocazie abia în primul 31, Torje a ezitat în careu apoi șutul lui Pierret a fost scos cu greu de portarul Gorcea.

Din nou Clujul periculoasă în minutul 33, după o pasa lungă perfectă șutul  lui Tescan a fost cu greu scos în corner de Esanu.

În minutul 39 o fază complicată la marginea cerului nostru de 16 metrii, Aloe se accidentează la un duel dur și este înlocuit de Patriche. A fost minutul cu dublă schimbare și la U Cluj, Dobrescu l-a înlocuit pe Pârvulescu.

Torje ratează o ocazie bună în prelungiri din păcate șutul expediat de mijlocașul nostru s-a dus puțin pe lângă poarta lui Gorcea.

Dinamo a avut o repriză anemică, nimic nu s-a legat în jocul nostru, clujenii fiind echipa mai bună și mai speculativă în primele 45 de minute.

Dinamo începe tare repriza secundă, Torje pasează bine la Matei șut puternic din păcate mingea lovește transversala și am fost aproape de egalare. Dinamo continuă preseze iar la faza imediat următoare Bordusanu trimite o centrare periculoasă reținută de Gorcea. Romario Pirez ia un cartonaș galben în minutul 5 al repreizei secunde după un fault dur la Matei.

O nouă ocazie pentru Dinamo în minutul 8, Torje recuperează bine centrează pentru Irobiso însă recentrarea acestuia este reținută de portarul celor de la Cluj.

Dinamo scapă prin urechile acului în minutul 11, Esanu scoate incredibil în postura de 1 la 1 cu Voiciuc și își spală greșeala de la gol. Este momentul în care Uhrin face două schimbări, Rauta este schimbat de Morar și Bordusanu cu Crețu.

Dinamo presează în minutul 15 și are o serie de cornere iar presiunea pusă este destul de mare, Clujul este însă o echipă cu șarje periculoase. Alb-roșii au mai mult posesia în repriza secundă, dar defensiva Clujului rezistă.

Minutul 26 al reprizei secunde , Ely Fernandes faulteaza dur la centrul terenului ia cartonas galben si automat cartonasul rosu.

Dinamo are o dublă ocazie în minutil 31 al reprizei secund șutul lui Morar este scos cu noroc de Gorcea apoi Pierret șutează peste poartă.

Dinamo lovește a doua oara transversala, Irobiso a fost autorul unui șut care din păcate nu și-a atins de puțin ținta.

Dinamo greșește impardonabil și pe un contraatac, în minutul 83 Boiciuc majorează scorul la 2-0. Situația devine dramatică pentru Dinamo.

Dinamo pierde cu 2-0 iar barajul este in mare pericol.