Posibilă revenire la Dinamo

Stiri Dinamo

Scris de:

Din punct de vedere administrativ, dar și sportiv, sunt multe lucruri de pus la punct.

O problemă ar fi ceea ce se întâmplă la CCJ, unde lucrurile au mers din rău în mai rău, odată cu problemele financiare acumulate. Mulți copii au părăsit centrul nostru și acum suntem în situația în care probabil clubul nostru nu va înscrie echipa în Liga de Tineret, din rațiuni economice.

Momentan, Dinamo nu are un șef al CCJ, dar acest lucru s-ar putea schimba în următoarea perioadă.  Dinamo se află în discuții cu Gabi Răduță, iar fostul fotbalist este foarte aproape de o revenire la conducerea centrului de copii și juniori al „câinilor”. Potrivit ProSport, tratativele dintre tehnician și conducerea „alb-roșiilor” sunt într-un stadiu avansat, iar sosirea lui Răduță în „Ștefan cel Mare” ar putea fi o chestiune de zile.

Antrenorul în vârstă de 54 de ani este liber de contract din luna mai, atunci când a decis să se retragă din proiectul pus la cale la Academia Rapid. Despărțirea lui Răduță de clubul din Giulești nu a avut loc în cei mai buni termeni, fostul atacant părăsind Rapidul cu scandal, în urma unei neînțelegeri cu Vasile Maftei. Cei doi au colaborat timp de un sezon, însă la finele stagiunii recent încheiate, așa cum a dezvăluit ProSport, Răduță a ales să-și dea demisia după ce a concluzionat că are viziuni diferite față de fostul fundaș.

Când se joacă meciul cu Oțelul Galați

Dinamo a câștigat în prima rundă din liga a doua, o victorie muncită, împotriva celor de la Progresul Spartac.

Trei puncte extrem de importante pentru echipa noastră, care începe cu dreptul noul sezon de liga a doua. Însă pentru a putea vorbi de obiective importante, sunt necesare intăriri. Următorul meci al echipei noastre va fi programat pe data de 16 august, din informațiile RD1948. Meciul se va juca de la ora 19:00 cel mai probabil.

Astfel, după ce am fost programați joi, vom fi programați și marți, însă pentru evenimentul organizat de DDB, anume Cupa DDB, programarea meciului marți este excelentă. Totodată, îi oferă prilej lui Burcă să pună lucrurile la punct, poate să mai vină și 2-3 jucători între timp.

Meciul din câte se pare, se va juca cel mai probabil pe stadionul Dinamo, asta deoarece gazonul pe Arcul de Triumf urmează să fie schimbat, din ultimele informații. Dacă vor apărea modificări, vă vom anunța!

loading...

Lasă un răspuns