AcasăEditorial"Popey" the wall

„Popey” the wall

 

  Mihai Popescu este revelația play-off-ului pentru echipa noastră. Jucătorul, „uitat” de alți antrenori pe banca de rezerve, a demonstrat tuturor că are calități care îl impun în primul 11 a lui Dinamo.
Meciul cu Craiova a constituit certitudinea că Mihai Popescu este un jucător pe care ne putem baza. Pentru a doua oară consecutiv, ascultătorii RD1948 l-au desemnat cel mai bun jucător al meciului.

Am atras atenția în dese rânduri asupra lui Mihai Popescu, un jucător care și-a văzut mereu de fotbal și care recunoștea într-un interviu acordat Radio Dinamo1948 că pentru a ajunge un fundaș de top mai are mult de muncă.

Speram ca evoluțiile lui Mihai Popescu să continue pe aceeași linie și suntem convinși că este un mare câștig până în acest moment.

 

 

 

Înaintea meciului cu cei de la CSU Craiova, spuneam într-un editorial că va fi greu de ales între Mihai Popescu și Claude Dielna. Foarte mulți dintre cititorii noștri au zâmbit superior, ei mergând clar pe mâna fundașului francez. Spuneam atunci „Cosmin Contra are de rezolvat o ecuație interesantă în acest weekend. Trebuie să aleagă între Claude Dielna și Mihai Popescu pentru a face cuplu cu Nedelcearu în centrul apărării.”

Ei bine Cosmin a ales corect, iar Mihai Popescu a fost votat din nou cel mai bun din teren .

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare