AcasăStiri DinamoPopa "dezlantuit": "Sper sa o tin tot asa"

Popa „dezlantuit”: „Sper sa o tin tot asa”

Atacantul Daniel Popa a marcat toate golurile dinamovistilor in duelul cu FK Liepaja (Letonia), scor 3-2 pentru echipa antrenata de Mircea Rednic, in al treilea meci amical din cadrul stagiului de pregatire in Turcia, disputat in aceasta dupa-amiaza la IC Santai Football Center din Belek.

Fotbalistul dinamovist a deschis scorul in minutul 14, dintr-un penalty obtinut de Dan Nistor, si a mai punctat in minutele 30 si 51.  Mutiu – Sorescu, D. Ciobotariu, R. Grigore, Mustoe – I. Filip – Zenke, Ait-Atmane, D. Nistor, Jaadi – D. Popa au jucat din primul minut pentru echipa din Stefan cel Mare, iar dupa pauza au mai evoluat G. Cretu, Ehmann, Longher, Aliji, Montini si Christovao.

”Nu mai dadusem de mult gol si a venit ca o eliberare. Sper sa o tin tot asa, mai ales in campionat sa marchez. Eu sunt bucuros ca am dat gol, in primul rand pentru mine si pentru viitorul meu. M-au motivat si criticile! Daca era ceva adevarat contra mea, Mister nu ma mai lua in campionat, nu?

Au venit multi jucatori buni, speram sa avem rezultate bune in cele cinci finale care vor urma, fiindca eu, noi, mai credem in play-off. Concurenta va crea bine pentru Dinamo. Daca eu n-am dat multe goluri, e normal ca Mister sa mai aduca jucatori. Nea Mircea m-a motivat ca m-a luat in campionat, daca era un alt antrenor nu ma mai lua in campionat. Imi cunosc toti colegii, sper sa mai vina si sa fie de calitate”, a declarat Popa dupa hattrick.