AcasăStiri Dinamo”Plecarea lui Mutu e benefica si pentru Dinamo si pentru FRF"

”Plecarea lui Mutu e benefica si pentru Dinamo si pentru FRF”

Prezent in studioul Telekom Sport, Constantin Anghelache a afirmat ca plecarea lui Mutu de la Dinamo poate fi benefica pentru echipa noastra.

”Plecarea lui Mutu e benefica si pentru Dinamo si pentru FRF. Sezonul asta au fost niste probleme legate de lot. Dinamo a avut 2,3 jucatori tineri pe care i-a dat si Popa e bun, dar e la Botosani”, a spus Anghelache.

Ex-presedintele lui FC Dinamo Bucuresti a mai declarat ca nu-l considera vinovat pe Mutu pentru situatia in care se afla echipa din Stefan cel Mare si vede in tanarul antrenor Cosmin Contra, un castig pentru Federatia Romana Fotbal.

„Pentru Cosmin nu a fost bine ca a pierdut atatea meciuri, nu cred ca Mutu are vreo contributie la ce a fost in sezonul asta. Sper ca Miriuta a tras concluziile dupa trei meciuri. Poate e mai bine ca a plecat Contra! Pentru FRF e un castig, e un antrenor tanar”, a mai declarat Anghelache la Telekom Sport.

Mutu va avea un rol in departamentul tehnic, urmand sa asigure relatia dintre echipa nationala si cluburi. Mutu va incepe oficial munca la FRF chiar din aceasta saptamana.

„Mutu va fi manager sportiv la nivelul echipei nationale A”, a declarat Mihai Stoichita, seful Comisiei Tehnice a FRF.

„FRF mi-a propus un proiect greu de refuzat si, desi am petrecut o perioada foarte frumoasa la Dinamo, alaturi de niste oameni profesionisti si dedicati, am hotarat sa accept noua aventura. La Dinamo am reusit sa castig un trofeu in aceasta perioada si vreau sa le multumesc tuturor celor cu care am colaborat pentru a obtine aceasta performanta. Sper sa fie primul trofeu dintr-o serie cat mai lunga pentru caini. Raman in suflet cu momentele extraordinare traite alaturi de echipa si, pe retina, cu coregrafiile impresionante ale suporterilor. Hai Dinamo! Hai Romania!\”, declara ieri Adrian Mutu pentru site-ul oficial al clubului, www.fcdinamo.ro.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare