Peste 10 000 de motive sa cred in voi!

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Ne pregatim de duelul cu Sepsi de maine seara, un meci important pentru echipa noastra, care incearca sa mai spere la o clasare in play-off. Dar fara o victorie maine seara, nici nu putem discuta despre acest lucru. 

Dupa meciul cu Fcsb, s-a luat o decizie foarte buna din punctul meu de vedere, au fost puse in vanzare biletele pentru meciul cu Sepsi, organizat pe stadionul Dinamo. Nu a fost stabilit dinainte, a fost o decizie luata la cald, dar care a fost totodata si o provocare pentru suflarea dinamovista, sa ne mentinem la stadiul de SOLD-OUT continuu. In mai putin de 72 de ore, sa facem inca un sold-out.

O misiune grea, dar si o dovada de incredere in voi, in suflarea dinamovista. Fanii dinamovisti sunt pe cai mari si in acest moment, s-a depasit bariera de 10 000 de bilete vandute pentru meciul de maine seara, mai sunt in acest moment in care scriu articolul, putin peste 3 000 de bilete disponibile. Asadar, ne apropiem cu pasi rapizi catre un nou sold-out, sunt toate sansele sa realizam acest lucru cu multe ore inainte de meci, daca ne mobilizam putin, putem face asta chiar cu o zi inainte de meci, inca o dovada de iubire fata de DINAMO.

Cum sa nu cred ca vom lua licenta, in conditiile in care reusiti inca o data sa demonstrati ca nimic nu poate opri dragostea pentru Dinamo, pentru salvare a clubului. Cum sa nu cred ca ne va merge din ce in ce mai bine si vom iesi din acest impas. Cand peste 10 000 de bilete sunt achizitionate in nici doua zile de la punere lor in vanzare, cum sa nu cred ca o vom scoate la capat! Faptele voastre demonstreaza ca suntem cu adevarat UNICI!

Haideti sa mai facem astazi un mic efort si maine sunt convins ca baietii vor da totul pe teren, pentru a obtine o noua victorie!

DOAR DINAMO BUCURESTI!

 

loading...

Faci un comentariu sau dai un răspuns?