AcasăEditorialPer total: FOARTE BINE!

Per total: FOARTE BINE!

S-a discutat foarte mult despre prestația fanilor dinamoviști de aseară.

Desigur, ne putem concentra pe cazuri izolate, care au dat o notă negativă a ceea ce a fost de fapt o seară foarte reușită. Eu nu o să insist pe cazul ”paharul”, simplu fapt că mulți alți dinamoviști au condamnat gestul mie îmi demonstrează încă o dată că nu trebuie să generalizăm și cazurile izolate pur și simplu trebuie anulate, să nu mai aibă loc pe stadion. Într-adevăr, din cauza unui fan, pot suferi toți ceilalți și nu este normal, în regulă, corect, cum vreți să spuneți. Dar reacția din partea fanilor îmi demonstrează că suntem la alt nivel.

Dar dincolo de acel gest, fanii dinamoviști ieri chiar au fost la înălțime, am văzut un PCH care a cântat timp de 90 de minute, culmea, problemele au fost dinspre T2 și T1, la tribuna dinspre băncile de rezerve au fost contrele cu jucătorii și Burcă.

De ce consideră oportun unii fani să intre în contre cu antrenorul și jucătorii, în timpul partidei, mă depășește. E cumva ironic că problemele au venit din tribune, nu din PCH, ori de la SUD, care arată foarte bine în acest start de sezon. Dar la tribune s-a cântat foarte bine, dincolo de momentele mai puțin plăcute, am văzut cum toată tribuna a doua a devenit parte a peluzei și în momentele de presiune, se simțea un adevărat infern, îl vedeam și pe Ghezali care stătea lângă mine, cum trăiește meciul și atmosfera.

Sunt convins că pe Arena Națională vom arăta și mai bine, vom și mai mulți, nu cred că nu vom mai evolua pe acest stadion , chiar și atunci când Arena va deveni disponibilă, dar sunt meciuri care trebuie organizate pe cel mai mare stadion al țării. Dacă și rezultatele vor ajuta, sunt convins că și prezența la stadion va fi din ce în ce mai bună și asta nu poate decât să ajute echipa noastră!

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare