Pauză de fotbal

Stiri Dinamo

Scris de:

Mâine ar fi trebuit să se dispute al treilea meci de pregătire al echipei noastre din această iarnă.

După cum tot auzim clișeul clasic, ”iarna și-a intrat în drepturi” în București în ultimele ore și vremea nu se va îmbunătăți, va ninge în continuare astăzi și mâine, astfel că meciul s-ar fi disputat în condiții prea grele și riscul nu se merită, mai ales că este vorba de un teren sintetic, cel de pe ,,Prefabricate”. Astfel, băieții continuă antrenamentele și rămâne de văzut dacă acest meci va fi reprogramat la o dată ulterioară, ori pur și simplu se va trece peste.

Pentru Dinamo urmează meciuri de pregătire împotriva a două echipe din liga secundă, este vorba despre CSM Slatina și Gloria Buzău, două teste interesante, cu echipe din zona noastră de clasament. Meciul cu Slatina, programat pe 1 februarie, urmează să se joace la Buftea, acolo unde am fost prezenți la precedentele două partide, pe care le-ați putut urmări în direct la Radio Dinamo1948.

Meciul este programat la ora 12:00 și dacă totul decurge normal după cum anunță prognoza pentru următoarele zile, în care vom avea parte doar de frig începând de duminică, nu și de ninsoare, atunci meciul se va juca și noi vom fi prezenți la față locului pentru a vă oferi live meciul.

Astfel, avem un week-end liniștit, vom avea Matinal de week-end mâine dimineață începând cu ora 10:00, vă așteptăm alături de noi și rămâne să vedem Dinamo la treabă săptămâna viitoare!

21 ianuarie: CS Păulești 0-0
25 ianuarie: CSO Plopeni 1-1 
28 ianuarie: Progresul Spartac Anulat
1 februarie: CSM Slatina ora 12:00 Buftea

4 februarie: Gloria Buzău
8 februarie: Muscelul Câmpulung Elite
10 februarie: Unirea Slobozia
11 februarie: Farul Constanța
18 februarie: FC Brașov

loading...

Lasă un răspuns