AcasăStiri DinamoPaul Anton decisiv la Getafe

Paul Anton decisiv la Getafe

Paul Anton nu a avut cel mai bun inceput la Getafe, o echipa care si-a propus revenirea in prima liga la finalul acestui sezon. In aceasta etapa insa a fost decisiv.

Getafe a invins pe Oviedo, prima victoria a sezonului pentru formatia de la marginea Madridului. La gazde Anton a fost titular dupa cateva meciuri in care a fost ori rezerva, ori nu a fost nici macar pe banca de rezerve. Getafa fost condusa la pauza, dar a revenit in actul secund si unul dintre goluri a fost marcat chiar de Anton, cel de 1-1.

Jorge Molina a adus victoria gazdelor in minutul 85, astfel ca Gatafe urca pana pe locul 13, departe insa de pretentiile sale. Anton este doar imprumutat la Getafe, astfel ca pentru a ramane definitiv in Spania ar fi necesar ca Getafe sa reuseasca promovarea la finalul sezonului.