AcasăStiri DinamoOvidiu Burcă, precaut înainte de duelul cu Voluntari! Ce a declarat Gregorio

Ovidiu Burcă, precaut înainte de duelul cu Voluntari! Ce a declarat Gregorio

Dinamo se pregătește de duelul cu Voluntari din deplasare, dar un meci care se va simți ca acasă.

Mii de fani dinamoviști și-au anunțat prezența pe micuța arenă de la marginea Bucureștiului, care ar putea fi un factor decisiv înainte de duelul de mâine seară. Ovidiu Burcă este precaut înainte de duelul cu echipa cu Ilie Poenaru:

„Întâlnim o echipă omogenă, solidă, ne va aștepta un joc destul de dificil. Până la meciul cu FCU Craiova pierdut de ei, au învins adversare de calibru. Voluntari a jucat bine cu Rapid. E încă început de sezon, apar fluctuații de formă. După un meci mai puțin reușit, în general echipele se mobilizează. Mâine vom întâlni un Voluntari la capacitate maximă, atenți. Îl știu și pe Ilie, îmi e coleg la licența Pro, e un antrenor ambițios, care a demonstrat că poate face lucruri importante în România. Noi ne construim totul pe o stare de spirit extraordinară, pe o organizare foarte bună în toate momentele jocului”

„Cred că mâine vor fi foarte mulți dinamoviști prezenți în tribune, un lucru care cred că nu le displace nici celor de la Voluntari. E o echipă care nu are foarte mulți suporteri și sunt convins că fanii noștri vor fi alături de noi în număr foarte mare”, a transmis antrenorul echipei noastre.

GREGORIO GONCALO: ,,Avem o marjă mare de progres. Încercăm să ne facem treaba în fiecare zi și încercăm să câștigăm fiecare meci în parte. Dacă vrei să reușești în viață și în fotbal, trebuie să trăiești cu presiune. Ovidiu Burcă vorbește foarte bine portugheza, e impresionant. Discutăm și în engleză uneori. Încerc să studiez limba română, știu cuvintele urâte, desigur, știu să spun și „Te iubesc” însă”

,,A fost foarte frumos să înscriu împotriva celor de la FCSB. N-a fost perfect, pentru că am pierdut. Dar pentru mine e cel mai frumos sentiment din lume să înscriu. Totuși, cele mai importante sunt punctele”.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare