,,Oricum o să apară în ziar, cu mult timp înainte de a face ședința tehnică”

Stiri Dinamo

Scris de:

Mircea Rednic vrea să obțină cât mai multe puncte pe finalul de an, astfel încât situația în clasament a echipei noastre să se îmbunătățească.

Dinamo este în grafic să îndeplinească obiectivul propus de Rednic, acela de a obține minim 5 puncte în ultimele 3 etape din 2021. Meciul cu Mioveni este unul special, deoarece întâlnim o contracandidată directă la retrogradare, o echipa aflată la 5 puncte în fațanoastră, iar un succes ne-ar apropia de locurile care asigură rămânerea în prima ligă.

Pentru meciul de mâine, Rednic va avea la dispoziție doi jucători noi, Torje revine după suspendare, în vreme ce Michel Espinosa, care nu a evoluat deloc după pauza competițională prilejuită de meciurile echipei naționale ,va fi pe bancă mâine. Totodată, Rednic a menționat în cadrul conferinței de presă faptul că echipa de start s-a aflat cu câteva ore înainte de meciul cu Chindia:

,,Revine Torje, eu cred că o să fie un câștig, Espinosa s-a antrenat normal cu grupul, o să fie pe bancă, e un lucru pozitiv. Am fost preocupați mai mult pentru recuperare, refacere, a fost un teren greu luni seară. Am dus 95 de minute, am avut de suferit, s-a muncit mult, a fost o victorie muncită, meritată, necesară, nevoită.

Altfel iar incepeati că nu am mai câștigat din august, acum v-ați mai liniștit. Acum întrebați când a doua victorie. Ne dorim să avem continuitate în rezultate, jocul nu a strălucit, au fost multe schimbări față de meciul de la Clinceni

S-ar putea să fie și la meciul următor, nu va spun care, oricum o să apară în ziar, cu mult timp înainte de a face ședința tehnică. Mari surprize nu o să fie, când o echipa câștigă, nu o schimb”’, a spus Rednic. 

,,Mai sunt 2 meciuri, ne dorim să facem mai mult, când jucăm cu o echipă contracandidată la retrogradare. În meci direct ne trebuie maxim de puncte, în plus de asta ne apropiem de celalalte echipe, contează foarte mult să fim acolo” a mai spus Rednic.

 

loading...

Lasă un răspuns